B.Szydło: finansowana przez niemieckie władze organizacja Konrad Adenauer Stiftung "partnerem" Campus Polska

2023-08-25 19:12:10(ost. akt: 2023-08-25 19:14:49)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Finansowana przez niemieckie władze organizacja Konrad Adenauer Stiftung jest "partnerem" Campus Polska. Niemiecka organizacja jest też patronem dzisiejszego panelu "Stany Zjednoczone Europy. Federalizacja Unii Europejskiej" - podała w piątek była premier, europosłanka PiS Beata Szydło.
Była premier napisała na Twitterze, że "finansowana przez niemieckie władze organizacja Konrad Adenauer Stiftung jest +partnerem+ Campus Polska (obok kilku innych interesujących zagranicznych instytucji)".

"Jak możemy wyczytać w programie Campusu, niemiecka organizacja jest także patronem dzisiejszego panelu +Stany Zjednoczone Europy. Federalizacja Unii Europejskiej+" - zauważyła Szydło.

Jej zdaniem, "Niemcy, niezależnie od tego kto nimi akurat rządzi, dążą właśnie do federalizacji UE i zmiany Unii w jeden organizm państwowy". "Ten plan otwarcie przedstawiał niedawno w Parlamencie Europejskim kanclerz Niemiec" - dodała.

Szydło napisała, że "zwolenniczką federalizacji jest także niemiecka szefowa Komisji Europejskiej". "KE przeprowadziła mocno jednostronne +konsultacje z Europejczykami+, które miały wykazać, że marzeniem mieszkańców UE jest rzekomo zwiększenie integracji zmierzające do federalizacji Europy" - zauważyła europosłanka.

Jej zdaniem, "projekt federalizacji Europy nie jest, jak wiele osób myśli, czymś czysto teoretycznym". "To jest plan, którego wdrażanie zostało już rozpoczęte i odbywa się głównie za sprawą oraz pod kierownictwem Niemców" - podkreśliła.

"Liderzy Platformy, z Tuskiem i Trzaskowskim na czele, mogą się nagle obwieszać polskimi flagami, gdy nadchodzi czas kampanii wyborczej. Dzięki Campusowi wiemy jednak, co naprawdę szykują Polsce środowiska Tuska i Trzaskowskiego: wepchnięcie Polaków do rządzonego przez Niemcy federalnego organizmu państwowego, gdzie Polska i inne państwa Unii zostaną sprowadzone do roli +landów+" - oceniła była premier.

Na stronie Campus Polska Przyszłości, napisano, że Konrad Adenauer Stiftung to fundacja "wspierająca w skali krajowej i międzynarodowej pokój, wolność oraz sprawiedliwość poprzez działania edukacyjne". "Działają na rzecz ochrony liberalnej demokracji i społecznej gospodarki rynkowej" - zaznaczono.

Listę parterów można znaleźć pod adresem https://campuspolska.pl/partnerzy-2/

Tegoroczny Campus Polska Przyszłości trwa od piątku do środy w Olsztynie. Będzie to trzecia edycja wydarzenia. (PAP)

Autor: Olga Łozińska