Przy al. Sikorskiego osobówka zderzyła się z tramwajem

2023-08-27 10:00:00(ost. akt: 2023-08-25 15:00:22)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Olsztyńscy funkcjonariusze pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem osobowej skody i tramwaju. Policjanci apelują o ostrożność, a także o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
W czwartek (24 sierpnia) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w rejonie torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu al. Sikorskiego z ul. Minakowskiego w Olsztynie z udziałem osobowej skody oraz tramwaju.

Ze wstępnych ustaleń policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wynika, że siedząca za kierownicą osobowej skody 35-latka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu tramwajowi.

Pojazdem szynowym w chwili zdarzenia podróżowało około 30 osób.

Fot. KMP Olsztyn

Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że zarówno kierująca skodą jak i 57-latek kierujący tramwajem byli trzeźwi.

Ostatecznie kierująca osobową skodą została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a na jej konto wpłynie 10 punktów karnych.


W weekendowym (25-27 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Las to nie rezerwat. Trzeba go ciąć
Czas unieważnić znaną sentencję: nauka nie poszła w las. Poszła, i to bardzo daleko. O kontrowersjach dotyczących wycinki lasów rozmawiamy z Sławomirem Piętką z Katedry Leśnictwa i Ekologii Lasu.

Ukraina walczy także językiem i dyskursem publicznymPółtora roku wojny cywilizacyjnej
Początkowo wydawało się, że, mówiąc językiem 1939 roku, Zachód nie będzie umierał za Ukrainę. Sukcesy militarne Kijowa spowodowały jednak coraz śmielszą pomoc ze strony Francji i Niemiec. Dziś trudno już mówić o lokalnym konflikcie, albowiem w istocie jesteśmy świadkami wojny cywilizacyjnej pomiędzy światem autokratycznym a demokracją — mówi prof. Marek Melnyk.

Senator Lidia StarońZawsze po stronie ludzi
Senator Lidia Staroń będzie ubiegać się po raz trzeci o mandat senatorski. Ponownie z własnego „Komitetu Wyborczego Wyborców Lidia Staroń – zawsze po stronie ludzi”. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych parlamentarzystek z Warmii i Mazur.

Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie Magazynu Turystycznego Warmia&Mazury.

Już jest! Najnowszy numer Rolniczego ABC już w sprzedaży

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl