Wykoleił się pociąg relacji Białystok-Warszawa. Duże utrudnienia w ruchu na Mazurach

2023-08-24 08:31:31(ost. akt: 2023-08-24 08:42:26)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KM PSP Zgierz

Wykoleił się pociąg z Białegostoku do Warszawy. Do zdarzenia doszło tuż po wyjeździe z białostockiego dworca. Aktualnie przewoźnicy wprowadzają zastępczą komunikację autobusową na liniach: Białystok - Warszawa, Białystok - Ełk i Białystok - Czeremcha.
Do wykolejenia doszło na szlaku kolejowym z Białegostoku do Warszawy niedługo po wyjechaniu przez pociąg z dworca, ok. dwustu metrów za tunelem Fieldorfa "Nila".

Przyczyna wypadku nie jest na razie znana, będzie go ustalać m.in. specjalnie powołana komisja. Nikomu nic się nie stało, skład częściowo nie stoi na torach, wstrzymany jest ruch pociągów m.in. do stolicy.

Jak powiedział Tomasz Łotowski z biura prasowego PKP PLK, pociągiem jechało do Warszawy ok. 150 osób. Wszystkie zostały zabrane komunikacją zastępczą przygotowaną przez PKP Intercity i powinny do stolicy dotrzeć autobusami.

Ruch pozostałych pociągów nie tylko w kierunku Warszawy, ale też Ełku i Bielska Podlaskiego jest wstrzymany.

— Aktualnie przewoźnicy wprowadzają zastępczą komunikację autobusową. Szczegóły tej komunikacji są ustalane — powiedział Tomasz Łotowski.

Dodał, że pasażerowie powinni stosować się do komunikatów wygłaszanych na stacjach.

— Tam będą informacje, co powinni zrobić. Też drużyny konduktorskie w pociągach informują o sytuacji — wyjaśnił Łotowski.

źródło: PAP/Aleksandra Kuźniar


W czwartkowym (24 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Czas na zasłużoną emeryturę
Łukasz Kochan, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, odchodzi na emeryturę. Nie oznacza to jednak, że kończy służbę, ponieważ, jak zapowiada, ma zamiar nadal działać jako strażak ochotnik. O tym, jakie znaczenie mają dla polskiego społeczeństwa jednostki OSP, opowiedział podczas Pikniku z Kopernikiem, który 19 sierpnia zorganizował Dziennik Elbląski.

Wczoraj senator Lidia Staroń ogłosiła swój start w wyborach do SenatuSenator Lidia Staroń odkryła karty
Senator Lidia Staroń po raz trzeci będzie ubiegać się o mandat senatorski w okręgu olsztyńskim. Wystartuje ze swojego komitetu wyborczego jako niezależna kandydatka.

Płynął blisko 24 godziny z Iławy do Ostródy
23 godzin i 24 minut potrzebował Jakub Grabara na pokonanie trudnych 48 kilometrów wodnej trasy. Pływak z Iławy przepłynął z Iławy do Ostródy, startując w Jezioraku, a kończąc w Jeziorze Drwęckim. Udało się za drugim razem.

Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie Magazynu Turystycznego Warmia&Mazury.

Już jest! Najnowszy numer Rolniczego ABC już w sprzedaży

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl