Wiemy ilu kontrolerów biletów jest w Olsztynie. Tylko w tym roku wystawili 5200 mandatów

2023-08-24 16:30:09(ost. akt: 2023-08-25 12:56:25)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Mieszkańcy Olsztyna, którzy często jeżdżą olsztyńską komunikacją miejską opowiadają, że rzadko spotykają kontrolerów biletów, jednak od kilku dni ta sytuacja uległa zmianie. Spotkać kontrolera w autobusie jest już dużo łatwiej.
Mieszkańcy Olsztyna twierdzą, że kontrolerów biletów w mieście nie ma, albo rzadko kiedy pracują. A to za sprawą tego, że nieczęsto spotykają ich na swojej drodze.

— Nie wiem ile razy spotkałem kontrolera w tym roku. Może dwa, maksymalnie trzy razy — mówi Pan Tomasz, mieszkaniec Olsztyna.

Być może problemem jest za dużo autobusów, a za mało kontrolerów?

— W chwili obecnej Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu zatrudnia 9 kontrolerów biletów — mówi Piotr Czajkowski, kierownik Wydziału Sprzedaży i Kontroli Biletów Zarządu Dróg Zieleni i Transportu.

Przypomnijmy, że ZDZiT zarządza 33 liniami autobusowymi i 2 liniami tramwajowymi.

Można byłoby powiedzieć, że to zbyt duża różnica, żeby tak mała liczba zatrudnionych kontrolerów miała pilnować porządku na każdej linii. Okazuje się, że albo kontrolerzy biletów tak dobrze sobie radzą, albo to mieszkańcy Olsztyna jeżdżą na gapę z nadzieją, że unikną mandatu.

— Od początku roku zostało nałożonych ok. 5200 wezwań do zapłaty za przejazd bez biletu, ważnych uprawnień i innych wykroczeń — dodał Czajkowski.

Ile kosztuje mandat za brak biletu w Olsztynie?

Aktualnie mandat za brak biletu w komunikacji miejskiej w Olsztynie wynosi 100 złotych, jeśli pasażer zapłaci go w okresie 7 dni. Jest to równowartość normalnego biletu miesięcznego. Do tej sumy należy jeszcze dodać opłatę za przejazd, czyli cenę jednorazowego biletu. Po upływie tygodnia, kwota mandatu wzrasta do 340 złotych.


W środowym (23 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Wyższe „czternastki” będą we wrześniu
Dobra wiadomość dla seniorów. Są dwa rozporządzenia w sprawie terminu wypłaty „czternastek” oraz określające wysokość dodatkowego świadczenia dla emerytów i rencistów. „Czternastka” wyniesie 2650 zł brutto, a pieniądze trafią na konta już we wrześniu.

dyrektor lasów Adam Roczniak, dyrektor szpitala Krystyna Piskorz-Ogórek i lekarz Piotr Denisiuk trzymają bonLeśnicy przekazali 400 tysięcy szpitalowi dziecięcemu
Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie Adam Roczniak, który przekazał wczoraj symboliczny czek, podkreślił, że szpital wykorzysta tę kwotę na zakup nowoczesnego sprzętu potrzebnego do ratowania życia i diagnozowania chorób dziecięcych.

Olsztyn na liście najdroższych miast
Ożywienie na rynku najmu mieszkań przyniosło wzrost stawek. W lipcu w miastach wojewódzkich w stosunku do czerwca wzrosły średnio o 1,5 proc., a rok do roku aż o 8,5 proc. Największy wzrost odnotowano w Trójmieście oraz w Lublinie i Olsztynie.

Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie Magazynu Turystycznego Warmia&Mazury.

Już jest! Najnowszy numer Rolniczego ABC już w sprzedaży

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl