Lepiej mu nie podskakuj. Na Warmii i Mazurach służy najsilniejszy policjant w Polsce!

2023-08-23 11:02:17(ost. akt: 2023-08-23 13:25:56)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Mł. asp. Paweł Piskorz, policjant z Warmii i Mazur, osiąga kolejne sukcesy w zawodach siłowych. Śmiało można powiedzieć, że jest najsilniejszym policjantem w naszym kraju. Z zawodów na zawody staje się coraz groźniejszy dla rywali.
Paweł Piskorz to strongman w szeregach warmińsko-mazurskiej policji. Już niejednokrotnie udowodnił, że jest również najsilniejszym policjantem w kraju.

Paweł Piskorz na co dzień jest funkcjonariuszem Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Przygodę z zawodami strongmanów rozpoczął w 2017 roku. W każdych zawodach wspierają go jego bliscy oraz przyjaciele, którzy niejednokrotnie jeżdżą z nim na zawody po całej Polsce, dopingując w walce o pierwsze miejsca.

W niedzielę (13 sierpnia) odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strongman, gdzie startowali zawodnicy z Polski, Słowacji oraz Czech. Po przebyciu 6 konkurencji – mł. asp. Paweł Piskorz został Międzynarodowym v-ce Mistrzem Polski.

W czerwcu odbył się Międzynarodowy Puchar Polski Krotoszyn, gdzie Paweł zajął 2. miejsce, pomimo, że doznał kontuzji łydki w okresie przygotowawczym do sezonu.

Fot. KWP Olsztyn

9 lipca podczas II edycji Międzynarodowego Pucharu Polski w Gubinku również zajął 2 miejsce.

— Konkurencje dość wymagające, ale udało się wygrać 3 tj. spacer farmera, platforma na barki oraz uchwyt herkulesa. Najbardziej zadowolony jestem z zegara, gdzie widać znaczący postęp względem poprzedniego sezonu — mówił strongman.

W niedzielę (6 sierpnia) wziął udział w Międzynarodowym Pucharze Polski Strongman Suwałki, gdzie również zajął 2 miejsce. Należy nadmienić, że to zawody pucharowe, gdzie w każdej edycji zbierane są punkty klasyfikacji generalnej. Paweł Piskorz jest aktualnie vice liderem ze stratą 8 punktów do lidera.

Następne zawody przed Pawłem to Międzynarodowy Puchar Polski Stongman Jarocin, które odbędą się 27 sierpnia, gdzie również będzie zbierał punkty do ogólnej klasyfikacji. W sezonie 2023 startował 14 razy, gdzie 12 razy był na podium.