Przy ul. Sybiraków w Olsztynie powstanie nowy chodnik

2023-08-23 20:31:47(ost. akt: 2023-08-23 15:19:18)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Przy ul. Sybiraków w Olsztynie niebawem zniknie chodnik z minionej epoki. Wszystko za sprawą zaplanowanego przez Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu remontu. Obecnie trwa przetarg na remontu ciągu dla pieszych, dzięki któremu zyska nową nawierzchnię
Chodnik przy ulicy Sybiraków w Olsztynie woła o pomstę do nieba. Jego nierówne, stare płyty stwarzają ryzyko potknięcia czy upadku. Nawierzchnia chodnika jest obecnie w opłakanym stanie. Ale... już niedługo, bowiem Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie ogłosił przetarg na jego remont.

Fot. Zbigniew Woźniak

Przedmiotem zamówienia jest remont chodnika tj.: rozbiórkę istniejącej nawierzchni z płytek chodnikowych, wykonanie koryta pod konstrukcję chodnika, warstwy mrozoochronnej z piasku, podbudowę z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie. Wykonanie nawierzchni chodnika z kostki brukowej betonowej o grubości 8 cm, ustawienie nowych obrzeży betonowych, demontaż krawężników, ustawienie nowych krawężników.

Fot. Zbigniew Woźniak

Chętne firmy mogą składać oferty do 4 września. Od podpisania umowy, na wykonanie prac firma będzie miała 30 dni.

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. und #3110797 24 sie 2023 08:22

    Redaktor ma rację, że woła to o pomstę do nieba ale winien dodać, że cała ta ulica jak i wiele innych na Zatorzu woła o pomstę do nieba. Ale i niebo tu nie pomoże jeśli prezydent nic nie robi aby ul. Sybiraków przebudować(może nazwa brzydka?). Natomiast trzeba przypomnieć, że projekty przebudowy tej ulicy a było ich kilka leżą w szufladzie już ponad 20 lat. To chyba stanowczo za długo. Może prezydent wypowie się kiedy coś w tej materii ruszy a obecnie ta ulica przypomina tor wyścigowy służący badaniom wytrzymałości zawieszenia. Czy nie będzie oby tak, że chodnik zostanie wyremontowany a przebudowa ulicy wszystko to zniweczy?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz