Miesiąc do Ukiel Olsztyn Półmaratonu!

2023-08-22 17:06:04(ost. akt: 2023-08-22 17:10:30)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Dokładnie miesiąc pozostał do jednej z najważniejszych imprez biegowych rozgrywanych w stolicy Warmii i Mazur. Organizatorzy ciągle czekają na zapisy zawodników i zapowiadają nagrody dla najlepszych.
To będzie siódma już edycja olsztyńskiego półmaratonu rozgrywanego na trasie nad największym akwenem stolicy Warmii i Mazur. Zawody każdego roku przyciągają setki biegaczy.

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do tego święta biegaczy. Zapisy będą przyjmowane najpóźniej do 11 września. Dotychczas do półmaratonu zgłosiło się ponad 140 osób, a do wszystkich biegów, jakie będą rozgrywane w połowie września - ok. 200.

- W tym roku ponownie przygotowaliśmy pulę nagród o wartości 10 tys. zł dla najlepszych zawodniczek i zawodników - informują organizatorzy. - Nagrody trafią do osób, które zajmą pierwszych 10 miejsc w klasyfikacji kobiet oraz mężczyzn. Najlepsi dostaną po 1,5 tys. zł.

Wśród dotychczasowych zgłoszeń dominują te z Olsztyna oraz województwa. Pojawiają się jednak reprezentanci m.in. Warszawy, Gdańska, a także biegacze z Niemiec czy Wielkiej Brytanii.

Trasa o długości nieco przekraczającej 21 kilometrów jest poprowadzona wokół największego olsztyńskiego jeziora. Jej nawierzchnia jest mieszana - szuter, ścieżki leśne, asfalt, polbruk. Trasa nie ma atestu PZLA. Poza głównym biegiem rywalizacja zostanie rozegrana także na pięciokilometrowym dystansie oraz na krótszych skierowanych do dzieci i młodzieży. Zawodom będzie towarzyszyć szereg atrakcji.

VII Ukiel Półmaraton zostanie rozegrany 17 września.