Zagrał na chybił, a trafił miliony

2023-08-21 18:30:00(ost. akt: 2023-08-21 16:58:17)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: DBP

Czyż można sobie wymarzyć piękniejszą sobotę niż miniona w Giżycku, gdzie nagle na kogoś spłynął deszcz pieniędzy? W ostatnim losowaniu w Lotto padła tylko jedyna „szóstka” w Polsce. I to właśnie w Giżycku. Szczęściarz wygrał 5,9 mln zł.
Szczęśliwy kupon został wysłany w kolekturze przy ul. Staszica. A o graczu wiadomo tylko tyle, że powierzył swój kupon losowi i zagrał na chybił trafił.

Maszyna wybrała liczby: 4, 5, 9, 11, 16 i 40, które przyniosły mu lub jej miliony. To pierwsza główna wygrana w Lotto odnotowana w Giżycku.

Jak do tej pory najwyższa wygrana w naszym regionie to ta sprzed jedenastu lat w Elblągu, gdy ktoś wygrał w Lotto 24,6 mln zł. Na liście lottomilionerów jest to jednak dopiero 15. pozycja. Otwiera ją wygrana w Skrzyszowie (podkarpackie). Cztery lata temu padła tu „szóstka” warta 36,7 mln zł.

Niedaleko Giżycka, bo w Gołdapi szczęście też uśmiechnęło się do grających. W ubiegłym tygodniu ktoś trafił tu „piątkę” w Mini Lotto. Tyle że miał nieco pecha, bo w kraju padły w tym losowaniu aż cztery „piątki” i każda wygrana wyniosła tylko, choć może dla niektórych aż 87 tys. zł.

am