Strażacy mieli noc pełną pracy. Burze nad woj. warmińsko-mazurskim spowodowały znaczne szkody

2023-08-18 10:04:23(ost. akt: 2023-08-25 12:57:46)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

To była ciężka noc dla strażaków z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Przez burze, które spowodowały ogromne szkody, strażacy musieli interweniować ponad 30 razy.
Z powodu burzy i dość gwałtownych ulew, strażacy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego interweniowali łącznie 32 razy.

— Strażacy podczas 28 interwencji usuwali połamane konary drzew i drzewa powalone na drogi i chodniki — mówi rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. kpt. Grzegorz Różański.

Pozostałe interwencje dotyczyły wypompowywania wody z budynków, które w wyniku intensywnych opadów deszczu zostały zalane.

Przed południem w Olsztynie ponownie może zagrzmieć. Można spodziewać się burzy z intensywnymi opadami deszczu około godz. 11.


W weekendowym (18-20 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Kleszcze z roku coraz bardziej atakują Kleszcz nie patrzy na wiek
— Przez całe wakacje mamy pacjentów z kleszczowym zapaleniem mózgu i z boreliozą — mówi Anna Zdanowska-Ruskań, specjalista chorób zakaźnych ze szpitala dziecięcego w Olsztynie. Do szpitali trafiają i dorośli, i dzieci.

Horror w więzieniu?
Prokuratura Okręgowa w Olsztynie prowadzi śledztwo w sprawie rzekomych nieprawidłowości w zakładzie karnym w Barczewie. Rośnie liczba potencjalnych poszkodowanych i świadków.

Olsztynianin „przejechał Polskę”
Te liczby robią wrażenie: 1300 kilometrów w zaledwie 134 godziny. Przemek Lenart, mieszkaniec Olsztyna, pokonał ultrawyścig kolarski znad morza w góry.

Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie Magazynu Turystycznego Warmia&Mazury.

Już jest! Najnowszy numer Rolniczego ABC już w sprzedaży

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl