Wczorajsze burze to nie wszystko. Nad Olsztyn nadciągają kolejne nawałnice

2023-08-18 11:10:34(ost. akt: 2023-08-18 11:04:24)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem, które są przewidywane w piątek w woj. warmińsko-mazurskim. W regionie obowiązuje też alert przed upałami.
— Miejscami prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad — podał w piątkowym komunikacie IMGW.

Alert obowiązuje w centralnej i zachodniej części województwa, tj. na terenie 13 powiatów: bartoszyckiego, braniewskiego, działdowskiego, elbląskiego i Elbląga, iławskiego, lidzbarskiego, nidzickiego, nowomiejskiego, olsztyńskiego i Olsztyna, ostródzkiego i szczycieńskiego.

Burze są spodziewane w piątek od godz. 13 do 22. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia synoptycy określili na 80 proc.

W regionie obowiązuje nadal ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem. Temperatura maksymalna w dzień może wynieść 29-32 st. C, a minimalna w nocy od 18 do 20 st. C.

źródło: PAP/Marcin Boguszewski


W weekendowym (18-20 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Kleszcze z roku coraz bardziej atakują Kleszcz nie patrzy na wiek
— Przez całe wakacje mamy pacjentów z kleszczowym zapaleniem mózgu i z boreliozą — mówi Anna Zdanowska-Ruskań, specjalista chorób zakaźnych ze szpitala dziecięcego w Olsztynie. Do szpitali trafiają i dorośli, i dzieci.

Horror w więzieniu?
Prokuratura Okręgowa w Olsztynie prowadzi śledztwo w sprawie rzekomych nieprawidłowości w zakładzie karnym w Barczewie. Rośnie liczba potencjalnych poszkodowanych i świadków.

Olsztynianin „przejechał Polskę”
Te liczby robią wrażenie: 1300 kilometrów w zaledwie 134 godziny. Przemek Lenart, mieszkaniec Olsztyna, pokonał ultrawyścig kolarski znad morza w góry.

Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie Magazynu Turystycznego Warmia&Mazury.

Już jest! Najnowszy numer Rolniczego ABC już w sprzedaży

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl