Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej wracają do Starych Jabłonek

2023-08-18 13:50:57(ost. akt: 2023-08-18 13:50:56)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Organizatorzy finałów mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, które odbędą się w dniach 25-27 sierpnia w Starych Jabłonkach, liczą na obecność całej krajowej czołówki. "Plażówka" w mistrzowskim wydaniu wraca do tej mazurskiej wsi po ośmioletniej przerwie.
Podczas czwartkowej konferencji prasowej w Olsztynie organizatorzy poinformowali, że w Orlen Finale Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej weźmie udział 16 kobiecych i 24 męskie pary. Zwycięskie duety otrzymają po 15 tys. zł, a łączna pula nagród sięga 143 tys. zł.

Zawodnicy będą rywalizowali na czterech boiskach. Dla kibiców przygotowano trybunę na ponad tysiąc miejsc przy głównym stadionie i tyle samo miejsc przy boiskach bocznych. Zmagania rozpoczną się w piątek, a mecze finałowe zaplanowano na popołudnie w niedzielę. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Finał MP po raz pierwszy zostanie rozegrany na plaży nad jeziorem Szeląg Mały w Starych Jabłonkach koło Ostródy. Ta mazurska wieś wielokrotnie była gospodarzem międzynarodowych zawodów w tej dyscyplinie. Przez 10 lat gościła turnieje z cyklu World Tour, a w 2013 roku odbyły się tutaj mistrzostwa świata. "Plażówka" na wysokim poziomie wraca do Starych Jabłonek po ośmioletniej przerwie.

Jak podkreślił podczas konferencji marszałek woj. warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, połączenie sportu i walorów krajobrazowych jest dla regionu turystycznego najlepszą promocją. Dlatego - jak zapewnił - organizatorzy turniejów siatkówki plażowej w Starych Jabłonkach mogą liczyć na samorząd województwa.

Członek zarządu PZPS Jacek Kasprzyk mówił, że liczy na powrót siatkówki plażowej do Starych Jabłonek na dłużej i nie tylko w wydaniu krajowym. Jak dodał, Warmia i Mazury zasługują na takie imprezy. "Mam nadzieję, że w ciągu dwóch, trzech lat jesteśmy w stanie zrobić imprezę już formatu europejskiego" - dodał.

Według Kasprzyka w ostatni weekend sierpnia na mistrzostwach Polski pojawi się praktycznie cała krajowa czołówka zawodniczek i zawodników. "Liczę na bardzo dobry jakościowo turniej. O atmosferę się nie martwię" - stwierdził.

Dyrektor turnieju Tomasz Dowgiałło przyznał, że bez wsparcia samorządu regionalnego, powiatu i gminy Ostróda byłoby ciężko zorganizować imprezę, której budżet sięga blisko 600 tys. zł. "Liczę, że kibice ponownie dopiszą, stworzą tę wyjątkową atmosferę, a zawodnicy dadzą z siebie wszystko" - powiedział.

Organizatorzy przekazali, że sportowej rywalizacji na boiskach przy Hotelu Anders w Starych Jabłonkach mają towarzyszyć dodatkowe atrakcje, dzięki którym impreza będzie miała charakter "sportowego pikniku rodzinnego". (PAP)


W weekendowym (18-20 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Kleszcze z roku coraz bardziej atakują Kleszcz nie patrzy na wiek
— Przez całe wakacje mamy pacjentów z kleszczowym zapaleniem mózgu i z boreliozą — mówi Anna Zdanowska-Ruskań, specjalista chorób zakaźnych ze szpitala dziecięcego w Olsztynie. Do szpitali trafiają i dorośli, i dzieci.

Horror w więzieniu?
Prokuratura Okręgowa w Olsztynie prowadzi śledztwo w sprawie rzekomych nieprawidłowości w zakładzie karnym w Barczewie. Rośnie liczba potencjalnych poszkodowanych i świadków.

Olsztynianin „przejechał Polskę”
Te liczby robią wrażenie: 1300 kilometrów w zaledwie 134 godziny. Przemek Lenart, mieszkaniec Olsztyna, pokonał ultrawyścig kolarski znad morza w góry.

Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie Magazynu Turystycznego Warmia&Mazury.

Już jest! Najnowszy numer Rolniczego ABC już w sprzedaży

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl