W leśnictwie Jagarzewo spłonęły budynki gospodarcze

2023-08-17 19:35:54(ost. akt: 2023-08-17 14:35:47)

Autor zdjęcia: OSP Janowiec Kościelny

Budynki gospodarcze oraz trzy samochody i motocykl należące do leśnictwa Jagarzewo spłonęły. Ocalał budynek leśniczówki. Rzeczniczka nidzickiej policji Alicja Pepłowska podała, że przyczyny i okoliczności oraz straty będą ustalane.
Sierż sztab. Alicja Pepłowska z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy poinformowała, że informację o pożarze w Jagarzewie służby otrzymały o godz. 3.30.

Spaliła się całkowicie stodoła, budynek gospodarczy z garażem oraz zaparkowane na podwórku 3 samochody osobowe i motocykl.

Fot. OSP Janowiec Kościelny

Ocalał budynek mieszkalny (leśniczówka). Mieszkające w niej trzy osoby zdołały same ją opuścić.

Przyczyny i okoliczności pożaru budynków gospodarczych nie są znane.

Fot. OSP Janowiec Kościelny

W akcji gaszenia pożaru brało udział 7 zastępów straży pożarnej. Byli obecni policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej z technikiem kryminalistyki, którzy będą ustalać przyczyny i straty - podała policjantka.

Rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie Adam Pietrzak przyznał, że był to duży pożar. Leśniczówka Jagarzewo należy do nadleśnictwa Jedwabno.

Fot. OSP Janowiec Kościelny

— Wszystkie działania skupiły się na tym, żeby ogień nie przeniósł się na leśniczówkę. Leśniczówka ocalała. Na szczęście nie ma ofiar a przyczyny wybuchu ognia będą ustalane — wskazał Adam Pietrzak.

źródło: PAP/Agnieszka Libudzka


W czwartkowym (17 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Punkty karne będą liczone po staremu
Było trochę zamieszania, ale już chyba wiadomo, od kiedy punkty karne będą liczone po nowemu. A mówiąc precyzyjnie, po staremu, bo wracamy do rozwiązań, które już były. Ta data — wszystko na to wskazuje — to 17 września.

Prezydent Olsztyna szykuje się na inne wybory?
Czy w Olsztynie czeka nas znowu pojedynek Piotr Grzymowicz-Czesław Jerzy Małkowski? Wczoraj KO upubliczniła listy swoich kandydatów w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Skąd to pytanie? Bo nie ma nich prezydenta Piotra Grzymowicza. Zamiast niego w szranki z senator Lidią Staroń stanie najpewniej Ewa Kaliszuk, wiceprezydent Olsztyna.

Betonoza zniknie? Rząd przeznacza na to środki
Wybetonowane centra miast? Nawet na zielonych Warmii i Mazurach to problem. Na szczęście podejście do rynków bez zieleni się zmienia. Rusza specjalny, rządowy program.

Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie Magazynu Turystycznego Warmia&Mazury.

Już jest! Najnowszy numer Rolniczego ABC już w sprzedaży

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl