9-latek śmiertelnie postrzelił 6-latka

2023-08-17 06:43:14(ost. akt: 2023-08-17 06:46:11)
broń palna

broń palna

Autor zdjęcia: Pixabay

Na Florydzie 6-letni chłopiec został śmiertelnie postrzelony w głowę przez 9-latka, który natrafił na broń w domu. Nie jest jasne, czy byli rodzeństwem - podała w środę CNN.
Jak poinformował zastępca szefa biura szeryfa w Jacksonville, młodsze dziecko zostało zabrane w poniedziałek do szpitala, gdzie zmarło. Dorosły przebywający w tym czasie w domu został przesłuchany. Nic nie wskazuje na przemoc i nikt nie został oskarżony o przestępstwo. Władze badają okoliczności strzelaniny.

Nie znane są relacje między chłopcami i dorosłym w domu, gdzie doszło do strzelaniny.

Z danych internetowego archiwum non-profit, monitorującego przypadki przemocy z użyciem broni (GVA), w tym roku poniosło w USA śmierć 1114 postrzelonych dzieci. Kolejne 3065 odniosło obrażenia.

"Dzieci i nastolatki amerykańskie są narażone na śmierć przy użyciu broni palnej bardziej niż z jakiejkolwiek innej przyczyny. W 2020 roku ich liczba przewyższyła w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy liczbę zgonów w wypadkach samochodowych. Prawie 3600 dzieci zmarło wówczas w incydentach związanych z bronią; Średnio pięcioro na każde 100 tysięcy dzieci" – twierdzi CNN.

Zgodnie z analizą amerykańskiej Fundacji Rodziny Kaiserów (KFF), w żadnym innym kraju broń palna nie znajduje się w pierwszej czwórce przyczyn śmiertelności wśród dzieci.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. olsztyniak #3110673 18 sie 2023 11:59

    Nie bardzo rozumiem, co ma Gazeta olsztyńska do Florydy? Dlaczego w takim razie nie napiszą ile tam jest kolizji albo ile było morderstw z użyciem noża czy innych przyborów kuchennych. Mam wrażenie, ze GO chce pokazać jaka to broń jest niedobra. Skupmy się może na Polsce.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz