Szef MON: życzę żołnierzom i pracownikom wojska dumy ze służby i zasłużonego szacunku Polaków

2023-08-15 10:20:35(ost. akt: 2023-08-15 10:20:39)

Autor zdjęcia: PAP/Paweł Supernak

Życzę żołnierzom i pracownikom wojska dumy z pełnienia służby, satysfakcji, szczęścia w życiu zawodowym i prywatnym oraz zasłużonego szacunku; współcześni żołnierze wykazują takie samo oddanie i heroizm jak ci ponad 100 lat temu. Dziękuję za służbę - podkreślił we wtorek szef MON Mariusz Błaszczak.
We wtorek, 15 sierpnia, przypada rocznica zwycięskiej dla Polski bitwy w wojnie z Rosją Radziecką w 1920 r. Dzień ten został ogłoszony świętem Wojska Polskiego w 1923 r. i pozostawał nim do roku 1947. Od 1992 r. święto Wojska Polskiego ponownie jest obchodzone w połowie sierpnia.

Wpis z okazji Święta umieścił we wtorek na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który podziękował żołnierzom za służbę. "Święto Wojska Polskiego upamiętnia zwycięską Bitwę Warszawską – jedną z najważniejszych bitew w dziejach Europy. Wtedy Polacy powstrzymali pochód bolszewików na Europę. Dziś znów jesteśmy świadkami odrodzenia imperialnych ambicji Rosji" - napisał Błaszczak.

Jak podkreślił we wpisie umieszczonym na profilu MON, "Polska jest bezpieczna, wzmacniamy armię liczebnie i sprzętowo". "I choć Wojsko Polskie nie musi odpierać zbrojnej agresji, tak jak bohatersko broniąca się Ukraina, to współcześni żołnierze polscy wykazują takie samo oddanie, heroizm i profesjonalizm jak ci ponad sto lat temu" - napisał.

"Życzę zatem żołnierzom i pracownikom wojska dumy z pełnienia służby, satysfakcji, szczęścia w życiu zawodowym i prywatnym oraz zasłużonego szacunku ze strony bliskich i wszystkich Polaków" - zwrócił się do żołnierzy i pracowników wojska.(PAP)