Wracamy do tematu. Brutalne pobicie przy ul. Mochnackiego w Olsztynie

2023-08-11 16:00:01(ost. akt: 2023-08-11 14:07:00)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Ulica Mochnackiego od jakiegoś czasu stała się niebezpiecznym zaułkiem Olsztyna. Wśród kilku przerażających zdarzeń, które ostatnio miały tam miejsce, doszło do brutalnego pobicia dwóch mężczyzn. Wiemy co się tam wydarzyło.
W środę (2 sierpnia) po godzinie 23.00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o zdarzeniu przy ul. Mochanckiego w Olsztynie.

— Z relacji świadków miało tam dość do bójki kilku osób. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol, który zastał dwóch nietrzeźwych mężczyzn. 37 i 49-latek ostatecznie trafili do szpitala — informuje st. post. Paulina Żur z Zespółu Prasowo-Informacyjnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. I dodaje: — Następnego dnia w tej sprawie zostało przyjęte zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Trwają czynności mające na celu ustalenie wszelkich okoliczności zdarzenia. Od wyników zebranego materiału dowodowego zależą dalsze decyzje w tej sprawie.

Fot. Zbigniew Woźniak

Olszyńscy policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Sytuacje, z którymi mierzą się w codziennej służbie są bardzo różne. Zaczynając od poważnych zdarzeń kryminalnych, po interwencje domowe, w miejscach publicznych czy obsługę zdarzeń na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego.

— Analizując policyjne statystyki należy wskazać, że w 2023 roku odnotowaliśmy spadek przestępczości na naszym terenie w 7 najbardziej uciążliwych kategoriach jakim są rozboje, pobicia, kradzieże z włamaniem i tym podobne. W pierwszym półroczu 2023 roku jest to o prawie 25% mniej przestępstw niż w pierwszym półroczu 2022 roku — mówi st. post. Paulina Żur.

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak