Służbowym autem na wakacje do Chorwacji?

2023-08-10 11:53:57(ost. akt: 2023-08-10 11:56:31)
Janusz Pawelczyk miał udać się na wakacje do Chorwacji służbowym samochodem

Janusz Pawelczyk miał udać się na wakacje do Chorwacji służbowym samochodem

Autor zdjęcia: pixabay

Janusz Pawelczyk, bliski współpracownik prezesa NIK Mariana Banasia, skorzystał ze służbowego vana, udając się na urlop do Chorwacji - informuje "Rzeczpospolita".
"Nasze źródła w NIK informują, że dyrektor Pawelczyk wybrał się na obecny urlop do Chorwacji luksusowym sześcioosobowym Mercedesem klasy V, który zwykle jest używany przez kierownictwo do podróży do Sejmu lub obsługi zagranicznych delegacji. Pawelczyk posiada jednak również swoje osobiste służbowe auto - Skodę Superb" - donosi dziennik.

"Rzeczpospolita" podaje także, że służbowym vanem podróżował również Marcin Marjański, radca prezesa Mariana Banasia, który pełni funkcję rzecznika prasowego. Marjański korzystał z auta nie tylko w celach służbowych, ale także na prywatnych wyjazdach do Włoch i Wielkiej Brytanii.

W odpowiedzi na pytania dziennika, Marcin Marjański, pełniący obowiązki rzecznika prasowego NIK, zaznaczył, że przepisy pozwalają pracownikom na korzystanie ze służbowego samochodu również w celach prywatnych, jednak osoba taka ponosi koszty użytkowania poza granicami Polski we własnym zakresie.

Dziennik podkreśla, że nie otrzymał odpowiedzi na pytania dotyczące floty samochodowej NIK oraz nie uzyskał komentarza w sprawie zagranicznych podróży służbowym autem Marjańskiego. "Rzeczpospolita" informuje również, że liczba pojazdów w NIK podczas prezesury Mariana Banasia zwiększyła się o 100 proc. - z 40 w roku 2019 do około 80 obecnie, zgodnie z doniesieniami jej informatorów.