Włodzimierz Kunz w BWA

2023-08-09 13:43:56(ost. akt: 2023-08-09 13:43:49)

Autor zdjęcia: UM Olsztyna

Olsztyńska galeria sztuki tuż przed wernisażem najnowszej wystawy. Tym razem przy al. Piłsudskiego 38 będą prezentowane prace Włodzimierza Kunza.
Przez lata wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w zbiorach m.in. Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku, Bibliotece Kongresu w Waszyngtonie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Tokio, Muzeum Sztuki w Hawanie, w zbiorach polskich muzeów narodowych.

Teraz dzieła tego wybitnego malarza i grafika będzie można oglądać w stolicy Warmii i Mazur. Już w piątek (11 sierpnia) o 18:00 wernisaż wystawy prac "Włodzimierz Kunz. Z kolekcji Waldemara Andzelma.

- Kunz nigdy nie chciał, żeby jego obrazy wisiały na ścianie jako pojedyncze przedmioty, jak choćby zegar czy półka - pisze Antje Lechleiter. - Jego obrazy miały przenikać ścianę i przestrzeń, to był jego cel. Można więc zrozumieć, dlaczego w swe kompozycje często wstawiał przedmioty z "realnego świata", jak zadrukowane tkaniny, stronice książek czy papierowe samoloty. Dzieła Kunza świadczą o tym, że malarstwo, rysunek i kolaże wyrastały z głębi jego wnętrza.

Wystawę będzie można oglądać w sali głównej BWA Galerii Sztuki przy al. Piłsudskiego 38 do połowy października.