W Lidzbarku Warmińskim wszyscy uczniowie zostaną przebadani pod kątem wad postawy

2023-08-09 19:00:18(ost. akt: 2023-08-09 15:02:32)

Autor zdjęcia: pixabay

Po powrocie do szkoły uczniowie w Lidzbarku Warmińskim zostaną przebadani pod kątem wad postawy. Dzieci, które będą wymagały wsparcia, otrzymają je w otwartym niedawno Pawilonie Zdrowia.
Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski poinformował, że po powrocie do szkoły – we wrześniu lub październiku – wszyscy uczniowie lidzbarskich szkół zostaną przebadani pod kątem wad postawy. Badanie przeprowadzi fizjoterapeuta, skanując sylwetki uczniów. Badania będą bezpłatne.

— Wiadomo, że siedzący tryb życia, jaki wiodą dziś dzieci, nie wpływa dobrze na ich zdrowie. Dlatego wykorzystamy nasze zasoby, by zbadać dzieci — powiedział Wiśniowski.

Dzieci, u których zostaną wykryte wady postawy będą mogły skorzystać z pomocy rehabilitantów w sali gimnastyczno-rehabilitacyjnej, która znajduje się w otwartym w ubiegłym tygodniu Pawilonie Zdrowia. Pawilon – podobnie jak sąsiednie tężnie solankowe – zbudował samorząd, który zabiega o nadanie miastu statusu uzdrowiska.

Obecnie Lidzbark Warmiński opracowuje dokumentację niezbędną do uzyskania w resorcie zdrowia takiego statusu, a w dzielnicy zdrojowej inwestor buduje zakład przyrodoleczniczy, bez którego nie będzie można tego statusu uzyskać.

Z Pawilonu Zdrowia, w którym jest m.in. grota solna i małe tężnie solankowe można korzystać bezpłatnie.

(PAP)
Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska