XIII Festiwal Rockowy ERROR 2023 w Barczewie

2023-08-07 15:38:36(ost. akt: 2023-08-07 15:39:51)

Autor zdjęcia: Mat. partnera

XIII Festiwal Rockowy ERROR 2023 organizowany w Barczewie przez Centrum Kulturalno-Biblioteczne zbliża się wielkimi krokami. Spotykamy się już 12 sierpnia 2023 roku. To tradycja, że sierpniowy festiwal składa się z dwóch części: konkursowej oraz wieczornych koncertów gwiazd. Bez dwóch zdań jest to gratka dla sympatyków tego rodzaju muzyki. Do konkursu mogły przystąpić zespoły amatorskie działające na terenie Polski, grające muzykę ogólnie określaną jako rock.
Do tegorocznego konkursu młodych zespołów zgłosiło się aż 36 grup. W przesłuchaniach wyłoniono cztery zespoły, które w tym roku będą rywalizowały w konkursie o główną nagrodę. Konkurs rozpocznie się ok. godz. 11:30, a zaprezentują się w nim: DIMERA – Poznań, AYAHUASCA – Kielce, WINDERAIN – Trójmiasto oraz SUPER POTWÓR - Rumia

Już teraz zapraszamy na konkurs zespołów rockowych, do Amfiteatru Miejskiego w Barczewie. Zespoły powalczą o Grand Prix wydarzenia czyli koncert w ramach gwiazdy w kolejnej edycji festiwalu, a także o nagrody finansowe (główna pula 3000 zł, Nagroda Burmistrza Barczewa - 1000 zł) i rzeczowe. Każdy zespół zagra ok. 30 min. koncert. Warto tu być i posłuchać dobrej muzyki.

Fot. Mat. partnera


W popołudniowo-wieczornej części na scenie amfiteatru, od godz. ok 17:00 będzie legendarnie i lokalnie. Wystąpią zespoły, które tworzą Barczewski ciężki klimat czyli Vagadilerha – Barczewo oraz Transkabel – Barczewo/Olsztyn. Kolejnym zespołem prazentujący swój dorobek jest Mercurius z Tarnowa, laureat ERROR 2022. To właśnie na tym festiwalu będzie realizował swoją główną, zeszłoroczną nagrodę. Kolejnymi gwiazdami wieczoru będą zespoły Püdelsi oraz Róże Europy.

Zespół Püdelsi powstał w 1985 roku w Krakowie. Historia zespołu jest niezwykle dynamiczna, pełna zmian, niezwykłej twórczości i współpracy z takimi artystami jak Kora czy Maciej Maleńczuk. Zespół zagra w składzie Piotr „Foreman” Foryś – wokal, Tomek Dominik – perkusja, Piotr „Lala” Lewicki – gitary, Sławek „Wesoły” Wesołowski – bass.

Nie ma chyba też fana muzyki rockowej, który nie słyszałby nazwy Róże Europy. To zespół muzyczny założony w 1983 w Warszawie, który zyskał popularność w drugiej połowie lat osiemdziesiątych i na początku lat dziewięćdziesiątych. Założycielem i liderem grupy jest Piotr Klatt – wokalista i autor tekstów, który jako jedyny był w zespole przez cały okres jego istnienia. Grupa często zmieniała skład. Obecnie tworzą go: Sebastian Dębski – perkusja, Piotr Klatta – wokal, Grzegorz Korybalski - gitara basowa, Bartek Dębicki – gitara.

Wstęp bezpłatny na wszystkie koncerty
Proponujemy dojazd na koncerty z Olsztyna liniami 114 i 124, a z Biskupca i Jezioran liniami 510 i 540 (jeżdżą do Olsztyna również).

Fot. Mat. partnera