Bezdomni terroryzują mieszkańców Podgrodzia w Olsztynie? Przerażający list od czytelniczki

2023-08-07 10:54:54(ost. akt: 2023-08-07 11:42:35)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Pogrodzie, zdaje się, że jedna ze spokojniejszych części Olsztyna ma poważny problem. Jedna z mieszkanek napisała do redakcji "Gazety Olsztyńskiej" list, w którym porusza problem bezdomnych, których zachowanie pozostawia wiele do życzenia.
Jak każde miasto, Olsztyn również od lat zmaga się z problemem bezdomności. Strażnicy miejscy corocznie przeprowadzają kilkaset interwencji, z których zdecydowana większość kończy się zawiezieniem osoby bezdomnej do Izby Wytrzeźwień. Dla osób prowadzących tułaczy tryb życia najniebezpieczniejszy jest okres jesienno-zimowy, kiedy to są narażone na wychłodzenia z powodu mrozu.


Do redakcji "Gazety Olsztyńskiej" napisała czytelniczka, która zwraca uwagę na poważny problem bezdomnych na osiedlu Podgrodzie, którzy są agresywni w stosunku do mieszkańców.

Często są to ludzie agresywni, zaczepiają mnie, moje dziecko i sąsiadów i domagają się pieniędzy. W przypadku odmowy wyzywają od najgorszych. Grasują pod Biedronką na ul. Barczewskiego oraz pod blokami na Korczaka, Polnej i Osińskiego — opisuje mieszkanka.

Sprawa urosła do takiego stopnia, że kobieta boi się wychodzić sama z domu, nie mówiąc już o mieszkańcach, którzy mają dzieci.

Bezdomni tłuką butelki na chodnikach, przez co nie można nawet pojeździć rowerem z dzieckiem. Z uwagi na ich zachowanie boję się również puścić córkę na plac zabaw. W okresie letnim i wiosennym siedzą pod blokiem, używają wulgaryzmów, kłócą się od białego rana, przez co nie da się spać. Zimą z kolei bezdomni wchodzą do klatek schodowych, piją alkohol, tłuką butelki na klatkach, oddają też tu mocz, a czasami nawet wypróżniają się na klatce — opisuje kobieta.


I dodaje: Interwencje straży miejskiej j policji niewiele dają. Proszę o nagłośnienie sprawy z uwagi na mój strach przed wyjściem z domu. Tak naprawdę nie da się żyć...

Zapytaliśmy strażników miejskich z Olsztyna o ilość interwencji na ulicach wymienionych przez naszą czytelniczkę. Do tematu wrócimy.

Karol Grosz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Olsztymek #3111114 15 wrz 2023 14:04

    Uprzejmie prosimy o aktualizację artykułu. Czy Straż Miejska cokolwiek odpowiedziała? Sytuacja robi się naprawdę nieciekawa. Bezdomne osoby nagabują i wyzywają przechodniów. Czasami dochodzi również do bójek między bezdomnymi... I na to wszystko patrzą nasze dzieci!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz