PSL ma gotowe listy

2023-08-02 21:23:06(ost. akt: 2023-08-02 22:34:15)
Parlamentarzyści PSL z regionu zwołali konferencję prasową.

Parlamentarzyści PSL z regionu zwołali konferencję prasową.

Autor zdjęcia: Stanisław Kryściński

Kondycja polskich producentów rolnych oraz zmiany w systemie edukacyjnym były tematami konferencji prasowej zwołanej przez posłów Zbigniewa Ziejewskiego i Urszulę Pasławską z PSL.
Parlamentarzyści narzekali na niskie ceny osiągane przez rolników w skupach za wyprodukowane maliny i rzepak. Poseł Ziejewski zwracał jednocześnie uwagę na wysokie ceny nawozów, które były używane w produkcji. — Tak źle w rolnictwie nigdy nie było — przekonywał.

Parlamentarzysta wyraził sprzeciw wobec importu płodów rolnych z Ukrainy, który odczuwają polscy producenci. Posłanka Urszula Pasławska skoncentrowała się na krytyce tzw. Lex Czarnek. Jej zdaniem po wejściu nowego prawa w życie dyrektorzy szkół zostaną pozbawieni samodzielności w podejmowaniu decyzji, co może być przekazywane uczniom.

Podczas spotkania z dziennikarzami nie zabrakło pytań o rozmowy koalicyjne między ugrupowaniem Szymona Hołowni, a PSL. Posłanka Urszula Pasławska zapewniała, że listy kandydatów są już "zapięte." Unikała jednak jednoznacznej odpowiedzi, czy to właśnie jej nazwisko otwiera listę Trzeciej Drogi w jej macierzystym okręgu
wyborczym.

— Lista zostanie ogłoszona po jej formalnym zaakceptowaniu — stwierdziła jedynie poseł Urszula Pasławska.
SK