Zakończyła się największa impreza w Olsztynie [GALERIA]

2023-07-31 18:45:37(ost. akt: 2023-07-31 15:14:23)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Parada taneczna ulicami miasta, bałkańska potańcówka, muzykowanie, koncerty, tańce i pląsy - przez cztery dni w stolicy Warmii i Mazur trwała prawdziwa fiesta! Tysiące mieszkańców i turystów wzięło udział w Roztańczonych Dniach Olsztyna.
Święto rozpoczęło się w czwartek (27 lipca) od Jarmarku Jakubowego. Później można było przebierać - do wyboru były taneczne ustawki, bałkańska potańcówka i silent disco pod chmurką. W kolejnych dniach dla każdego znalazło się coś dobrego. Można było bawić się w rytmie hip hop, k-pop dance, flamenco czy popping. Do tego wieczorami starówka żyła koncertami takich gwiazd jak Sławek Uniatowski, Milena Lange czy Baranovski.

W niedzielę (30 lipca) klucz do bram miasta trafił w ręce olsztyńskich tancerzy, którzy tworzyli legendarny Amatorski Klub Tańca Towarzyskiego Miraż. Ewa Cichocka z Iwoną Pavlović zabrały wszystkich zgromadzonych w barwną, roztańczoną paradę od ratusza do amfiteatru, gdzie odbyły się występy taneczne, pokaz mody z recyklingu i koncert Czerwonego Tulipana, podczas którego nie mogło zabraknąć nieformalnego hymnu Olsztyna – piosenki „Olsztyn Kocham!”.


— Taniec jest wymiarem artystycznego Olsztyna, a zdobywane przez rzesze tancerzy mistrzowskie laury są do dzisiaj przedmiotem dumy mieszkańców — mówi prezydent Piotr Grzymowicz. — Wszystko zaczęło się 50 lat temu od klubu tańca towarzyskiego „Miraż”. Tak tworzy się historia i mam nadzieję, że przyszły rok dopisze do niej kolejny piękny, taneczny rozdział.

Zdjęcia z Roztańczonych Dni Olsztyna można znaleźć w naszych galeriach.W poniedziałkowym (31 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Popyt na mieszkania nie maleje Ceny mieszkań dalej rosną
Mieszkania wciąż drożeją i dalej będą drożeć, zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Główny powód, bo jest ich kilka, to po prostu głód mieszkań. Budujemy ich wciąż za mało. A jak czegoś jest mało to jest też w cenie.

Olsztyn babą czy marcepanem stoi?
Czym może się pochwalić olsztyńska starówka? Czym wyróżnić się na tle innych miast? Czy ma swój charakter? Tożsamość? Czy wieje tu nudą? A może to tylko obiegowe opinie?

Lidzbark Warmiński gotowy na "mały atom"?
Lidzbark Warmiński przymierza się do nowoczesnej infrastruktury uwzględniającej małe modułowe reaktory, czyli tzw. "małe atomy", które miałyby w przyszłości zasilać miasto w energię. Na razie jednak tylko wstęp do badań i analiz pod tym kątem.

Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie Magazynu Turystycznego Warmia&Mazury.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl