Publicysta pyta Tuska: "Dlaczego przez ponad 500 dni agresji rosyjskiej ani razu nie pojechał na Ukrainę"?

2023-07-31 11:50:39(ost. akt: 2023-07-31 11:54:07)
Donald Tusk

Donald Tusk

Autor zdjęcia: Fratria

Publicysta Piotr Gursztyn skomentował wpis lidera PO Donalda Tuska oraz odniósł się do rozpowszechnianego na Twitterze przez mecenasa Romana Giertycha hasztagu „wagnerowcy Jarka”. „Ten wpis skłania do postawienia pytania: dlaczego przez ponad 500 dni agresji rosyjskiej D. Tusk ani razu nie pojechał na Ukrainę?” - zastanawia się dziennikarz.
Gursztyn o wpisie Tuska

Sugerując, że obecność wagnerowców na Białorusi ma być w istocie pomocą dla PiS, Donald Tusk zapuścił się w rejony dość niebezpieczne - zwłaszcza w kontekście jego polityki wobec Rosji z czasów rządów PO-PSL, której kolejne elementy ujawnili twórcy serialu dokumentalnego „Reset”.

Pytanie, które w kontekście wpisu przewodniczącego Platformy Obywatelskiej wcześniej nie padło, zadał na Twitterze historyk i publicysta Piotr Gursztyn.

— Ten wpis skłania do postawienia pytania: dlaczego przez ponad 500 dni agresji rosyjskiej D. Tusk ani razu nie pojechał na Ukrainę? Dlaczego przez ten czas nie spotkał się z nikim ważnym ze str ukraińskiej? A znalazł czas, aby wesprzeć skrajnie proputinowskiego S. Berlusconiego — napisał.

„Cynizm i zidiocenie”

Gursztyn odwołał się także do prawdopodobnego źródła szokującego wpisu lidera PO. Czy Tusk poczynił refleksję o rosyjsko-białoruskiej pomocy dla PiS pod wpływem zamieszczonego dzień wcześniej wpisu mecenasa Romana Giertycha? W przypadku adwokata, którego na listach nie chce żadna z partii opozycyjnych, nie skończyło się na pojedynczym wpisie. Giertych radośnie rozsyła bowiem po Twitterze hasztag „wagnerowcyJarka”.

— Porażający przykład cynizm tych, którzy to wymyślili i zidiocenia tych, którzy w to wierzą. Jeśli Polsce stanie się coś złego to tacy kretyni nie będą jej bronić, bo wierzą, że to jakaś ustawka — ocenił Piotr Gursztyn.

Tekst ukazał się na portalu wpolityce.plKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as. #3110454 1 sie 2023 00:50

    Tusk nie pojechał na Ukrainę, bo boi się narazić Putinowi, którego cały czas się słucha... Podobnie jak wtedy, gdy "na prośbę" Putina rezygnował z tarczy antyrakietowej...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz