Siły ukraińskie posunęły się naprzód w kierunku Bachmutu

2023-07-28 15:56:19(ost. akt: 2023-07-28 16:03:54)

Autor zdjęcia: https://www.facebook.com/MinistryofDefence.UA

Siły ukraińskie posunęły się do przodu na kierunku bachmuckim w stronę wsi Kliszczijiwka (o 1200 m) i Kurdiumiwka (o 1500 m) – podała w piątek wiceminister obrony Ukrainy Hanna Malar. Również dowódca ukraińskich wojsk lądowych gen. Ołeksandr Syrski podkreślił, że żołnierze ukraińscy prą do przodu.
"Na kierunku bachmuckim nasze wojska przejęły inicjatywę operacyjną na tym odcinku frontu. Przeciwnik próbuje utrzymać zajęte pozycje, kontratakuje, ale stopniowo się wycofuje po doznanych stratach" – podkreśliła Malar na Telegramie. https://t.me/annamaliar/893

Zarówno ona, jak i Syrski ocenili, że generalnie sytuacja na kierunku bachmuckim jest napięta. "Znów jest gorąco, nadal trwają ostre walki. Wróg ściąga tam rezerwy i z całej siły trzyma się Bachmutu" – powiedziała Malar.

Syrski zaznaczył, że siły rosyjskie prowadzą intensywny ostrzał artyleryjski. Obecnie naszym głównym działaniem jest walka z artylerią przeciwnika - powiedział.

Z kolei siły rosyjskie nadal nacierają na kierunkach łymańskim, awdijiwskim i marjinskim. "Codziennie odpieramy na tych kierunkach liczne szturmy. Nie straciliśmy żadnej ze swoich pozycji" – oznajmił Syrski. https://t.me/militarymediacenter (PAP)

mw/ adj/