Funkcjonariusze ze Straży Miejskiej w Olsztynie brali udział w festynie edukacyjnym

2023-07-28 15:41:28(ost. akt: 2023-07-28 15:46:22)

Autor zdjęcia: Straż Miejska

Mimo corocznych apeli o odpowiedzialne zachowanie nad wodą, w każde wakacje nie brakuje niebezpiecznych zdarzeń. Mimo tego edukacja i uświadamianie o czyhających zagrożeniach jest niezwykle istotne.
W piątek (28 lipca) nad jeziorem Ukiel miał miejsce festyn "Bezpieczna woda w Olsztynie", którego głównym celem było promowanie bezpiecznych zachowań w trakcie wypoczynku nad wodą.

Uczestnicy utrwalali zasady bezpieczeństwa, a także mieli okazję obejrzeć pokazy ratownictwa na wodzie i udzielania pierwszej pomocy.

Fot. Straż Miejska

Nie zabrakło również strażników miejskich, którzy poprzez quizy i zabawy przypominali najmłodszym o czym należy pamiętać, podczas spędzania czasu wolnego nad wodą.


W weekendowym (28-30 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

O czym szumią Brzeziny?
Brzeziny to osiedle powstałe w latach 70-tych ubiegłego wieku w Olsztynie. Wdzięczna nazwa Brzeziny została pewnie nadana z powodu jakiejś kępy dzikich brzóz, które rozrosły się nad fragmentem nieużytków nad płynącą nieopodal Łyną. Zresztą taki brzozowy zagajnik tutaj właśnie nad Łyną jeszcze możemy zobaczyć. Osiedle powstało dla pracowników Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie.

Młodzi z Archidiecezji Warmińskiej już są w Lizbonie na ŚDM.Nasi na Światowych Dniach Młodzieży
Blisko 40 młodych i 3 księży wyruszyło z diecezji warmińskiej na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Większość jest już na miejscu. Spotkanie, podzielone na dwa etapy, trwa już z od środy. Główne uroczystości zaczną się 1 sierpnia i będą trwały 6 dni.

Armagedon w pogodzie to nasza robota
To, co dzieje się ostatnio w pogodzie to prawdziwy armagedon. Pożary niszczą południe Europy, w Szwajcarii wieją huraganowe wiatry, u nas szaleją trąby powietrzne, a we Włoszech z nieba spada grad wielkości piłki do siatkówki. Czy to normalne?

Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie Magazynu Turystycznego Warmia&Mazury.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl