Nowa inwestycja w Olsztynie. Trwają prace przy skrzyżowaniu ul. Pstrowskiego i Sikorskiego w Olsztynie

2023-07-27 11:21:28(ost. akt: 2023-07-27 13:49:21)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Pstrowskiego, na jednej z działek trwają intensywne prace związane z nową inwestycją. Co powstanie naprzeciwko znanego fast-fooda?
Nowa inwestycja powstanie naprzeciwko lokalu KFC. To skrzyżowanie ulicy Wincentego Pstrowskiego z Aleją Generała Władysława Sikorskiego.
Początkowo teren przygotowywany był pod budowę, odbyła się wycinka drzew i oczyszczanie działki. Wyburzony został również stary sklep wraz z budynkiem gospodarczym.

Fot. Zbigniew Woźniak

— Na wskazanym terenie wydaliśmy pozwolenie na budowę budynku usługowego o funkcji biurowej, wraz z zagospodarowaniem terenu - wewnętrzną drogą dojazdową, miejscami parkingowymi, chodnikami, oraz umocnieniami skarp — informuje Marta Bartoszewicz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Olsztyna. — Zgodnie z wnioskiem budynek będzie 2 kondygnacyjny, z drugą kondygnacją w stromym dachu. Wysokość budynku w najwyższym punkcie to 9 m., powierzchnia zabudowy zajmie ok. 35% działki i wyniesie ok. 1255 m2.

Zapytaliśmy również o budynki, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie budowy. Czy stare domy pozostaną na swoim miejscu oraz czy nowa inwestycja może tak blisko ich stanąć.

Fot. Zbigniew Woźniak

— Inwestycja nie ingeruje w działki przyległe i posiada uzgodnienie rzeczoznawcy ds. przeciwpożarowych — poinformowała rzeczniczka olsztyńskiego ratusza.

O nowej inwestycji poinformował także sam inwestor Zbigniew Korkuć, lokalny przedsiębiorca, który działa w branży motoryzacyjnej.

Fot. Zbigniew Woźniak

— Powstanie tu budynek usługowy z funkcją biurową — poinformował nas Zbigniew Korkuć, inwestor, właściciel budowy. — Na wzór sąsiednich, budynek będzie mieć dwie kondygnacje, wyższą w formie poddasza — opisuje. I dodaje: — Ciężko ocenić kiedy zakończą się prace. Chcielibyśmy, aby jak najszybciej.

Nasz fotoreporter udał się na miejsce, aby sprawdzić jak obecnie przebiega budowa.
W czwartkowym (27 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.


zdjecie ilustracyjneZero tolerancji dla pijaków drogowych
Jazda na podwójnym gazie to dowód głupoty, ale przede wszystkim zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Coraz wyższe kary zmniejszają liczbę ryzykantów. Nadal jednak są tacy, którzy siadają za kierownicę na podwójnym gazie. W regionie w tym roku było ich 1600.


Brakuje prawie 900 nauczycieli
Mamy półmetek wakacji, choć niektórzy nie cieszą się w pełni wypoczynkiem. W Olsztynie rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca do szkół ponadpodstawowych. Ale placówki szukają też nauczycieli, których brakuje.


pieniądzeTu wygrane padają najczęściej
Jutro można wygrać fortunę, bo w ostatnim losowaniu Eurojackpota nikt nie rozbił banku i teraz do wygrania jest 400 mln zł. Być szczęście uśmiechnie się do kogoś z Warmii i Mazur, bo już dawno nie padła duża wygrana w naszym regionie.


Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie Magazynu Turystycznego Warmia&Mazury.


Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl