Uwaga kierowcy! Obwodnica Olsztyna na węźle Olsztyn-Wschód częściowo zablokowana

2023-07-26 12:21:42(ost. akt: 2023-07-26 13:44:03)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Na obwodnicy Olsztyna na węźle Olsztyn-Wschód doszło do kolizji samochodu ciężarowego z busem. Jeden pas ruchu jest zablokowany.
W środę (26 lipca) doszło do zdarzenia drogowego na obwodnicy Olsztyna na węźle Olsztyn-Wschód w kierunku Ostródy (na 22 km).

— Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 45-letni kierujący ciężarowym marki DAF, podczas zmieniania pasa ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w busa — poinformował oficer prasowy, mł. asp. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Na szczęście w wyniku zdarzenie nikomu nic się nie stało.

Ostatecznie sprawca kolizji drogowej został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a na jego konto wpłynęło 8 punktów karnych.

Utrudnienia w ruchu drogowym potrwają do momentu usunięcia pojazdów.

Ruch odbywa się tam tylko jednym pasem.


W środowym (26 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Borelioza czyha w okolicy
Coraz więcej osób choruje na boreliozę. To znaczy, że mamy coraz więcej kleszczy wokół siebie. Wszystko przez pogodę, ale również naszą nieuwagę. Kleszcze tylko na nas czekają — w lasach, parkach, a nawet na kanapie.

Trzy warianty obwodnicy Olsztyna w korytarzu zachodnimNie chcą obwodnicy od zachodu
Trwa zbiórka podpisów pod petycją przeciwko poprowadzeniu północnej obwodnicy Olsztyna zachodnim korytarzem. Podpisało ją już już 536 osób. Dokument ma trafić do drogowców. Jest jednak mało prawdopodobne, że zatrzyma prace projektowe.

Jezioro Długie wkrótce odzyska blask?
Na Jeziorze Długim można zaobserwować niepokojący zakwit glonów. Zielona tafla, pokrywa niemal całą zatokę przy ul. Bałtyckiej. Niebawem ma się to zmienić.

Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie Magazynu Turystycznego Warmia&Mazury.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl