Ważne prace w SP2

2023-07-25 09:48:32(ost. akt: 2023-07-25 09:48:44)

Autor zdjęcia: UM Olsztyna

Wakacje to najlepszy czas na realizację niezbędnych napraw w olsztyńskich szkołach. Istotne prace są zaplanowane w obiektach Szkoły Podstawowej Nr 2 przy ul. Kościuszki oraz przy ul. Żołnierskiej.
Istniejąca od 1945 roku placówka w tej chwili mieści się w dwóch budynkach. Ich modernizacja poprawi komfort pracy uczniów i nauczycieli, a także podniesie jakość infrastruktury szkoły.

Samorząd Olsztyna uzyskał dofinansowanie na remont sali gimnastycznej szkoły mieszczącej się przy ul. Żołnierskiej. Z wnioskowanej kwoty 40 tys. złotych samorząd województwa zdecydował o przekazaniu 32 tys. zł w programie "Małe granty na infrastrukturę sportową w województwie warmińsko-mazurskim w 2023 roku".

- Realizacja przedsięwzięcia będzie polegała na renowacji parkietu, odtworzeniu oliniowania boisk oraz szpachlowaniu i malowaniu ścian oraz sufitu - mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Odnowiona sala wpłynie pozytywnie na komfort i bezpieczeństwo zawodników podczas uprawiania sportu.

Teraz przygotowywane jest postępowanie na wybór wykonawcy zadania. Remont potrwa około miesiąca.

W obiekcie przy ul. Żołnierskiej zajęcia mają uczniowie z ośmiu klas sportowych (IV-VIII), w tym pięciu klas o profilu lekkiej atletyki i trzech klas o profilu piłki ręcznej dziewcząt i chłopców. Łącznie trenuje 157 uczniów.

W drugim z obiektów SP2 trwa przebudowa dachu. Wśród zadań jest m.in. wymiana dachówki, poszycia dachu, wykonanie nowej instalacji odgromowej, ale także wymiana stolarki okiennej.

- Całość prac będzie kosztować ponad trzy miliony złotych - informuje Piotr Grzymowicz. - Półtora miliona złotych na te zadanie pozyskaliśmy z rezerwy celowej budżetu państwa.

Inwestycja ma zostać zrealizowana do 19 września.