Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy chcieli przekroczyć granicę pokazując fałszywe dokumenty

2023-07-26 08:00:00(ost. akt: 2023-07-26 08:19:58)

Autor zdjęcia: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach zatrzymano 2 mężczyzn. Mołdawianin i Litwin posiadali przy sobie podrobione dokumenty.
W piątek (21 lipca) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zatrzymali na drogowym przejściu granicznym 40-letniego Mołdawianina. Mężczyzna do kontroli granicznej przedstawił sfałszowaną polską kartę pobytu.

W trakcie weryfikacji jego tożsamości funkcjonariusze Straży Granicznej stwierdzili, że podróżny posiada przy sobie sfałszowane zaświadczenie o zameldowaniu na pobyt czasowy na terytorium Polski, powiadomienie o nadaniu numeru PESEL oraz decyzję zezwalającą na pobyt czasowy na terytorium Polski.

Dwa dni później, w niedzielę (23 lipca) Straż Graniczna zatrzymała 44-letniego Litwina. Mężczyzna posiadał podrobione litewskie i rosyjskie prawo jazdy.

Mieszkaniec Mołdawii został ukarany grzywną w wysokości 1500 złotych i dostał zakaz wjazdu na terytorium Państw Schengen na rok. Natomiast w sprawie posiadania fałszywych dokumentów mieszkaniec Litwy wytłumaczy się przed sądem.


W środowym (26 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Borelioza czyha w okolicy
Coraz więcej osób choruje na boreliozę. To znaczy, że mamy coraz więcej kleszczy wokół siebie. Wszystko przez pogodę, ale również naszą nieuwagę. Kleszcze tylko na nas czekają — w lasach, parkach, a nawet na kanapie.

Trzy warianty obwodnicy Olsztyna w korytarzu zachodnimNie chcą obwodnicy od zachodu
Trwa zbiórka podpisów pod petycją przeciwko poprowadzeniu północnej obwodnicy Olsztyna zachodnim korytarzem. Podpisało ją już już 536 osób. Dokument ma trafić do drogowców. Jest jednak mało prawdopodobne, że zatrzyma prace projektowe.

Jezioro Długie wkrótce odzyska blask?
Na Jeziorze Długim można zaobserwować niepokojący zakwit glonów. Zielona tafla, pokrywa niemal całą zatokę przy ul. Bałtyckiej. Niebawem ma się to zmienić.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl