Znamy już wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w Olsztynie

2023-07-22 11:00:40(ost. akt: 2023-07-22 09:38:31)

Autor zdjęcia: UM Olsztyna

Ogłoszone zostały wyniki rekrutacji uzupełniającej do szkół ponadpodstawowych w Olsztynie. Okazało się, że w każdej szkole publicznej w stolicy Warmii i Mazur są jeszcze wolne miejsca.
Olsztyńskie szkoły ponadpodstawowe dysponują łącznie blisko 3 500 tysiącem wolnych miejsc.

— Widzimy że blisko 900 osób spośród tych które zakwalifikowały się do wybranych szkół nie potwierdziła woli przyjęcia — mówi Marta Bartoszewicz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Olsztynie. — Najprawdopodobniej duża część tych kandydatów postanowiła zaryzykować i wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej licząc na to że wówczas dostanie się do wymarzonej placówki.

Do Olsztyńskich szkół przyjętych zostało niemal 2 200 kandydatów, a to oznacza, że ponad 1/3 miejsc wciąż pozostaje wolna. Będą się mogli nie starać w rekrutacji uzupełniającej ci uczniowie którzy nie dostali się w pierwszym naborze do żadnej szkoły, oraz tacy, którzy nie potwierdzili woli uczęszczania do szkoły do której zostali zakwalifikowani. Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się w poniedziałek 24 lipca i potrwa do 3 sierpnia. Cały proces prowadzony tak samo, jak w przypadku rekrutacji głównej. Ważne by uczeń biorący w niej udział dostarczył do wybranej w pierwszej preferencji przez siebie szkoły oryginały dokumentów.

Wyniki rekrutacji można sprawdzić na Platformie Usług Oświatowych Urzędu Miasta Olsztyna.