Uwaga kierowcy, kolejne utrudnienia przy budowie ronda na ul. Bartąskiej w Olsztynie

2023-07-22 10:00:00(ost. akt: 2023-07-21 14:33:32)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Chodzi o przebudowę skrzyżowania ulic Bartąskiej, Złotej i Stawigudzkiej w Jarotach. W najbliższych dniach kierowcy mogą spodziewać się tam utrudnień w ruchu, bowiem wykonawca zaplanował układanie ostatniej warstwy nawierzchni asfaltowej. Kiedy dokładnie pojawią się utrudnienia?
Skrzyżowanie ulic Bartąskiej, Stawigudzkiej i Złotej to jedno z "wąskich gardeł komunikacyjnych", czyli miejsc, gdzie przepustowość ulicy jest za mała dla ruchu, który tam się odbywa. Ostatnie lata to prawdziwa ekspansja deweloperska i niemal każdego roku przeprowadza się tam kilkuset nowych mieszkańców.

Gmina Stawiguda, w której znajduje się owe miejsce zdecydowała się wybudować rondo u zbiegów ulic Bartąskiej, Stawigudzkiej i Złotej. Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie władz gminy: "Ma to poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu".

Fot. Zbigniew Woźniak

Często można było usłyszeć od kierowców niepochlebne słowa, które dotyczyły nowej inwestycji gminy. Stan drogi i długie oczekiwanie w korkach doprowadzały ich do białej gorączki.

W drodze do stworzenia nowego ronda inwestorzy musieli przeżywać wiele stresu, często ze względu nieporozumień. Ostatnim problemem był kilka miesięcy temu spór pomiędzy wykonawcą a gazownikami. Na szczęście i to udało się wyjaśnić, dzięki czemu prace postępują znacznie szybciej niż zakładano.

W najbliższych dniach w związku z planowanym układaniem ostatniej warstwy nawierzchni asfaltowej na zadaniu "Przebudowa skrzyżowania ulic Bartąskiej, Złotej i Stawigudzkiej w ciągu drogi powiatowej 1372N", generalny wykonawca firma KATOPI Sp. z o.o. informuje o możliwości występowania czasowych utrudnień w ruchu pojazdów w dniach 24-25.07.2023 r. oraz ewentualnie 26.07.2023 r.

Dodatkowo kierowcy proszeni są o stosowanie się do poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem na terenie budowy.

Fot. Zbigniew Woźniak