Nietrzeźwy, bez uprawnień i wymaganych dokumentów wsiadł za stery skutera wodnego na jeziorze Ukiel w Olsztynie

2023-07-22 11:00:00(ost. akt: 2023-07-21 14:50:20)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Przed sądem odpowie mieszkaniec województwa mazowieckiego, którego zatrzymali policyjni wodniacy. 31-latek nie dość, że popełnił szereg wykroczeń, to postanowił „poszaleć” skuterem wodnym na jeziorze Ukiel mając w organizmie prawie jeden promil alkoholu. Tak jak kierowców na drodze, tak sterników na wodzie obowiązują przepisy i zasady bezpieczeństwa, których należy bezwzględnie przestrzegać.
W sobotę (15 lipca) policyjni wodniacy na terenie jeziora Ukiel podjęli interwencję wobec mężczyzny, który zlekceważył obowiązujące przepisy – z dużą prędkością płynął skuterem wodnym zbyt blisko Plaży Miejskiej.

Za sterami skutera wodnego siedział 31-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 31-latka prawie jeden promil alkoholu. Dodatkowo w trakcie kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna nie miał wymaganych uprawnień, aby wsiąść za stery tego typu jednostki pływającej, a także nie posiadał wymaganego dokumentu rejestracyjnego na skuter wodny, którego moc silnika przekraczała 15 kW.

Policyjni wodniacy postanowili także sprawdzić stan trzeźwości 31-latka. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie jeden promil alkoholu. Wkrótce mężczyzna ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

Za kierowanie skuterem wodnym w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz utrata wszelkich uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto 31-latek za szereg popełnionych wykroczeń został ostatecznie ukarany trzema mandatami karnymi w łącznej kwocie 1500 złotych.