Folklor wraca do olsztyńskiego amfiteatru

2023-07-20 11:56:41(ost. akt: 2023-07-20 11:57:52)   Materiał partnera

Autor zdjęcia: Mat. partnera

o przerwie spowodowanej pandemią Olsztyniacy i turyści będą mogli cieszyć się tańcem. 21 lipca 2023 roku w Olsztynie rozpocznie się XXIX Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „WARMIA'2023”. Oprócz par rywalizujących między sobą w formie towarzyskiej narodowych tańców polskich, będzie można podziwiać Reprezentacyjny Polski Zespół Pieśni i Tańca „Wileńszczyzna” z Litwy, „Radist” Folk Dance Ensemble z Ukrainy, Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce” z Dobczyc oraz tancerzy z Zespołu Pieśni i Tańca „Warmia”.
W piątek 21.07 od godzinie 11.00 zapraszamy na rundy eliminacyjne, a od 17.00 na finały wybranych kategorii par z całej Polski, z Bielsko-Białej, Dobczyc, Gdańska, Krakowa, z Liszek, Malborka, Olsztyna, Poznania, Puław, Siemiatycz, ze Stalowej Woli, Stawigudy, Torunia, Warszawy i Wieliszewa. Gospodarzem, jak w poprzednich edycjach, jest Stowarzyszenie Kulturalne Zespół Pieśni i Tańca „Warmia”. Po zmaganiach konkursowych zaprezentują się zespoły folklorystyczne z Litwy i Ukrainy.

W sobotę 22.07 o 16.00 rozpoczną się finały pozostałych kategorii tanecznych. Po zakończeniu konkursu na scenie wystąpi Reprezentacyjny Polski Zespół Pieśni i Tańca „Wileńszczyzna” z Litwy, „Radist” Folk Dance Ensemble z Ukrainy oraz Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce” z Dobczyc, a także Zespół Pieśni i Tańca „Warmia” z Olsztyna.

Fot. Mat. partnera