"Barbie" wchodzi do kin. Ten film to zaskoczenie roku

2023-07-20 11:11:20(ost. akt: 2023-07-20 11:33:45)

Autor zdjęcia: kadr w video

Chociaż słynna lalka ma już ponad 60 lat, to wciąż jest popkulturowym fenomenem. W Polsce film "Barbie" w reżyserii Grety Gerwig, w którym pierwszoplanowe role odgrywają Margot Robbie i Ryan Gosling, będzie można oglądać już od 21 lipca.
Od ponad sześćdziesięciu lat Barbie towarzyszy dzieciom na całym świecie, stając się ikoną popkultury.

Lalka Barbie doczekała się w swojej historii już kilku filmów. Wszystkie były lekkimi animacjami, przeznaczonymi dla najmłodszych. Tym razem pojawi się wersja aktorska. Natomiast sama Barbie ewoluuje i przestanie być stereotypową lalką.

“Barbie” to nadchodząca komedia fantasy, której główną bohaterką jest najsłynniejsza lalka świata. Film ukaże ją w najróżniejszych wcieleniach, w których przyszło odnaleźć się światowej klasy obsadzie.

Fabuła opowiada o wygnaniu Barbie z Barbielandu z powodu jej rzekomej niedoskonałości. Wydarzenie to stanie się dla głównej bohaterki punktem wyjścia do wyruszenia w pełną przygód podróż po prawdziwym świecie.

Fot. mat. pras.

Słynna lalka, w której rolę wcieliła się Margot Robbie, w końcu zyska życiorys i udowodni, że dzięki błyskotliwości i charyzmie może opuścić Krainę Barbie i poradzić sobie w prawdziwym świecie.

W rolę Kena wcieli się Ryan Gosling. W świecie lalek zobaczymy także aktorów znanych z hitu Netfliksa "Sex Education" takich jak Emma Mackey, Connor Swindells i Ncuti Gatwa. Oprócz tego w obsadzie znalazła się też Kate McKinnon, Will Ferrell, Simu Liu i America Ferrera.

Za reżyserię filmu odpowiedzialna jest Greta Gerwig, znana z produkcji, takich jak “Lady Bird” i “Małe kobietki”. Jest ona również współautorką scenariusza do filmu, który sporządziła razem z Noah Baumbachem (“Historia małżeńska”).

Fot. mat. pras.