Akcja ratownicza na jeziorze Ukiel. Łódź się wywróciła, trzy osoby wpadły do wody [ZDJĘCIA]

2023-07-18 14:00:05(ost. akt: 2023-07-18 14:18:33)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Pogoda dziś nie rozpieszcza miłośników pływania. Po kilku dniach upału i niemal kompletnej flauty w Olsztynie dziś zerwał się mocny wiatr, który może zaskoczyć nie jednego żeglarza.
Wiatr nad jeziorem Ukiel w Olsztynie wieje z prędkością 4 w skali Beauforta, czyli 20-28 km/h. Dla doświadczonych żeglarzy nie jest to groźne zjawisko, jednak amatorzy mogą już mieć problem z opanowaniem mocniejszych porywów.

Tak właśnie było z trójką żeglarzy, którzy dziś (wtorek 18 lipca) wypłynęli łapać wiatr na Ukielu. Na całe szczęście dali radę wypłynąć około 200 metrów od kapitanatu, zanim ich łódź się wywróciła.

Cała akcja zakończyła się szczęśliwie dzięki szybkiej interwencji ratowników WOPR. Na miejsce zostali wezwani również strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie, jednak zanim zastęp dojechał na miejsce trzy osoby, które wpadły do wody zostały wyciągnięte, nikomu nie stało się nic groźnego.

Pamiętaj! Zanim postanowisz wypłynąć sprawdź aktualną prognozę pogody np. TEJ STRONIE i rozważnie oceń swoje umiejętności i siłę żywiołu. Woda bywa bardzo niebezpieczna!

Karol GroszWe wtorkowym (18 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Czy Urania sama się utrzyma?
Do ukończenia prac związanych z budową Uranii zostały równe trzy miesiące. Wczoraj (poniedziałek, 17 lipca) władze Olsztyna przedstawiły prezesa nowopowstałej spółki „Hala Olsztyn”, która będzie odpowiedzialna za zarządzanie tym imponującym obiektem.

Leszek Teller, sołtys GudnikBarszcz Sosnowskiego można zniszczyć tylko razem
Mieszkańcy Gudników niedaleko Miłakowa martwią się o swoją przyszłość. Walczą z barszczem Sosnowskiego, który porasta ich okolice w zastraszającym tempie. Czy są w stanie zapanować nad przyrodą?

Bliżej nam do szpilek niż chust!
Nie tylko smacznie gotują, ale przede wszystkim angażują się w życie lokalnej społeczności, a także promują region w innych częściach kraju. W gminie Bisztynek działa Koło Gospodyń Wiejskich Diabelskie Grono. I, co ciekawe, zrzesza również panów!

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl