Niewybuch na al. Piłsudskiego. Centrum Olsztyna zablokowane [GALERIA]

2023-07-18 10:09:50(ost. akt: 2023-07-18 11:40:36)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Podczas prac na al. Piłsudskiego znaleziono niewybuch. Jedna z głównych ulic Olsztyna została zablokowana. Policjanci zabezpieczyli teren, na miejscu pracowali także saperzy.
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek (18 lipca) rano na al. Piłsudskiego. Oficer dyżurny Komendy Miejskiej w Olsztynie otrzymał informację o znalezieniu przy jednej z głównych ulic miasta przez o osobę postronną niewybuchu, który pochodził najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

Fot. Zbigniew Woźniak

Na miejsce został wysłany patrol policji, w tym grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Miejsce znaleziska zostało również zabezpieczone przed dostępem osób postronnych.

Aleja Piłsudskiego została zablokowana. Policjanci pracujący na miejscu kierowali ruchem, odsyłając auta do objazdu, a także kierując przechodniów w bezpieczne miejsce.

Fot. Zbigniew Woźniak

Ostatecznie pocisk został podjęty przez wojskowy patrol saperski.

Mimo upływu lat, nadal można natknąć się na niebezpieczne znaleziska, będące pozostałością po II wojnie światowej. Dlatego przypominamy, żeby w przypadku znalezienia niewybuchu wyraźnie oznaczyć miejsce odkrycia, zabezpieczyć je i poinformować odpowiednie służby: patrol saperski, Policja, Straż Miejska, Centrum Zarządzania Kryzysowego.We wtorkowym (18 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Czy Urania sama się utrzyma?
Do ukończenia prac związanych z budową Uranii zostały równe trzy miesiące. Wczoraj (poniedziałek, 17 lipca) władze Olsztyna przedstawiły prezesa nowopowstałej spółki „Hala Olsztyn”, która będzie odpowiedzialna za zarządzanie tym imponującym obiektem.

Leszek Teller, sołtys GudnikBarszcz Sosnowskiego można zniszczyć tylko razem
Mieszkańcy Gudników niedaleko Miłakowa martwią się o swoją przyszłość. Walczą z barszczem Sosnowskiego, który porasta ich okolice w zastraszającym tempie. Czy są w stanie zapanować nad przyrodą?

Bliżej nam do szpilek niż chust!
Nie tylko smacznie gotują, ale przede wszystkim angażują się w życie lokalnej społeczności, a także promują region w innych częściach kraju. W gminie Bisztynek działa Koło Gospodyń Wiejskich Diabelskie Grono. I, co ciekawe, zrzesza również panów!

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.plKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dis #3110342 18 lip 2023 15:04

    Jak to postronna osoba znalazła niewybuch na głównej ulicy miasta? Raczej nie leżał tam od wojny? Może przy budowie torów wykopali? A swoją drogą, to prowizoryczne zabezpieczenie znaleziska, że tak powiem - w dechę :)

    odpowiedz na ten komentarz