Pierwsze listy studentów już dostępne. Sprawdź, czy jesteś wśród osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia w Olsztynie

2023-07-17 12:33:14(ost. akt: 2023-07-17 14:18:27)

Autor zdjęcia: UMW

Już teraz można sprawdzić, czy zakwalifikowano się na studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W systemie IRK opublikowano listę osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite stacjonarne studia magisterskie.
Ogłoszenie list kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia to czas na podjęcie ostatecznej decyzji, na której uczelni spędzi się kolejne lata. Jedyne, co pozostało zrobić, to potwierdzić chęć studiowania na UWM.

O tym, czy kandydat dostał się na studia, można dowiedzieć się z Internetowej Rejestracji Kandydatów. Informacja ta pojawi się w zgłoszeniach rekrutacyjnych, w rubryce decyzja.

Brawo! Jesteś na studiach

Jedyne, co musisz teraz zrobić, to złożyć wymagane dokumenty w Punkcie Obsługi Kandydata. Znajduje się on w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. Oczapowskiego 12b. Możesz to zrobić osobiście lub przesłać je pocztą na adres:
Rekrutacja UWM, ul. Oczapowskiego 12b, 10-719 Olsztyn (na kopercie należy dopisać kierunek studiów)

Masz na to czas do 21 lipca, do godziny 15. Pamiętaj jednak o tym, że liczy się data wpływu dokumentów, a nie stempla pocztowego. Dlatego im szybciej je wyślesz, tym lepiej.

Nie jesteś wśród osób zakwalifikowanych – co dalej?

Jeśli twoje nazwisko nie pojawiło się na liście kandydatów kwalifikowanych na studia – nie martw się. 25 lipca zostanie ogłoszona lista uzupełniająca limity naborów. To twoja druga szansa, która umożliwi ci studiowanie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Jeśli jesteś wśród tych kandydatów, dokumenty potwierdzające chęć nauki na UWM musisz dostarczyć do 28 lipca. Ostateczne wyniki naboru zostaną ogłoszone 1 sierpnia.

A może na niestacjonarne?

Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie możesz uczyć się również niestacjonarnie. Rekrutacja na studia w tym trybie trwa do 21 lipca. Do tego dnia kandydaci na studia stacjonarne drugiego stopnia i niestacjonarne: pierwszego stopnia, drugiego stopnia i jednolite studia magisterskie, mogą zarejestrować się w systemie IRK. Ogłoszenie list kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia nastąpi 26 lipca, a chęć studiowania musisz wówczas potwierdzić do 2 sierpnia.

Strefa kandydata

Jeśli zdecydujesz się złożyć dokumenty osobiście, koniecznie odwiedź Strefę Kandydata UWM. W dniach 18-21 lipca znajdziesz ją naprzeciwko Biblioteki Uniwersyteckiej, w godzinach 9-14. Pod kolorowym namiotem dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o studiowaniu, poznasz możliwości zakwaterowania, a także dowiesz się, gdzie i w jaki sposób podczas studiów możesz rozwijać swoje zainteresowania. To nie wszystko! W Strefie Kandydata zrobisz sobie pamiątkowe zdjęcie, wygrasz uniwersyteckie gadżety, a także poznasz studentów, którzy opowiedzą o tym, jak wyglądają studia na UWM i odpowiedzą na wszystkie twoje pytania.


W poniedziałkowym (17 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.
Dobra inwestycja w złym miejscu?
To już pewne, radni zadecydowali, że przy ul. Zientary-Malewskiej w Olsztynie powstaną bloki OTBS. W skrócie ta inwestycja zakłada budowę mieszkań dla osób, których nie stać kredyt hipoteczny, a jednocześnie zbyt bogatych, by otrzymać mieszkanie komunalne. Jedynym haczykiem wydaje się być miejsce, które nie wydaje się zbyt atrakcyjne.
Tegoroczni pomysłodawcy projektów Kupią przyczepę i wsłuchają się w młodzież
Wiemy, do kogo trafią pieniądze z programu „Razem bezpieczniej”. Dzięki niemu 10 warmińsko-mazurskich samorządów zrealizuje inwestycje poprawiające bezpieczeństwo mieszkańców. Co będą realizować?

Urlopy są fajne, ale nie dla psów
Wakacje. Lato. Czas beztroskiej zabawy. Ale nie w tym miejscu. Tu zbyt często dzwoni telefon, że na poboczu drogi leży potrącony przez samochód pies, a inny został znaleziony w lesie przywiązany do drzewa. Tak za miłość odwdzięczają się ludzie, bo… chcą wyjechać na urlop. Sami.
Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl