Starosta i wójt skoczyli na spadochronach. Co się działo podczas pikniku lotniczego w Gryźlinach [VIDEO]

2023-07-12 18:03:27(ost. akt: 2023-07-12 14:52:02)
Kilkanaście tysięcy osób podziwiało mistrzowskie akrobacje lotnicze podczas IX Rodzinnego Pikniku Lotniczego „Pod niebem Kopernika” na lądowisku w Gryźlinach. Impreza, która staje się sztandarowym wydarzeniem pierwszych tygodni wakacji, była także okazją do zwiedzenia setek stoisk lokalnych przedsiębiorców. Nie brakowało cieszących się niesłabnącą popularnością specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Bardzo szeroką ofertę zaprezentowało wojsko, które na piknik przywiozło najnowocześniejszy sprzęt. Włącznie z aramatohaubicami K9.
Jedną z niewątpliwych atrakcji pikniku były skoki na spadochronie starosty olsztyńskiego Andrzeja Abako oraz wójta Stawigudy, Michała Kontraktowicza.

— To było niezwykłe przeżycie. Dla mnie o tyle trudniejsze, że mam lęk wysokości. Jednak cel był wart wsparcia, zbieramy w ten sposób na pomoc dla chorego dziecka — mówi Michał Kontraktowicz.

Skok jako pełen emocji wspomina także starosta olsztyński. Andrzej Abako skakał pierwszy raz. — Takie momenty zostają w pamięci na całe życie — mówi. — Z góry było doskonale widać jak wielu jest uczestników naszego pikniku. Zapraszamy już na kolejny rok, na druga niedzielę lipca — dodaje.


— Jestem pełna podziwu dla obu panów, że zdecydowali się na skok z wysokości, ale także dla naszych lotniczek, które dały niezwykły pokaz swoich umiejętności podczas swoich lotów — stwierdza Sylwia Jaskólska, wicemarszałek województwa.
Większość uczestników pikniku przyjechało całymi rodzinami. Dopisała także pogoda. Słońce mocno grzało, ale był też chłodzący wiatr. Spotkanie wielbicieli lotnictwa w Gryźlinach jest w tej chwili największą imprezą tego typu w całym województwie.

Na pikniku można było spotkać także wielu parlamentarzystów wszystkich opcji politycznych, a także przedstawicieli administracji rządowej. — Co prawda nie jestem wielbicielem sportów ekstremalnych, ale miałem pokusę, żeby przyłączyć się do starosty i pana wójta i skoczyć razem z nimi z samolotu — przyznaje wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. — Pokazy lotnicze zawsze robiły na mnie wielkie wrażenie — dodaje.

Stanisław Kryściński


W środowym(12 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Olsztyńscy rycerze szykują się na Grunwald
W tym roku Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem odbędzie się równo w dzień rocznicy historycznego starcia wojsk polskich i zakonnych, czyli w sobotę 15 lipca. Rozmawiamy z jednym z olsztyńskich rycerzy o przygotowaniach do bitwy.

Ukraińscy strażacy szkolą się w Olsztynie
Szkolenie ukraińskich strażaków ochotników z obwodu rówieńskiego rozpoczęło się w poniedziałek i potrwa do końca tygodnia. Na zakończenie pobytu nasi goście pojadą obejrzeć 15 lipca inscenizację bitwy pod Grunwaldem.

Kocia grypa dotarła na Warmię i Mazury
Odnotowano pierwsze przypadki zarażenia grypą kotów na Warmii i Mazurach. Inspektorzy sanitarni radzą, co robić, by uchronić czworonogi przed zagrożeniem. I uspokajają – choroba nie przenosi się na ludzi.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja. #3110309 13 lip 2023 07:43

    Wybory się zbliżają no to trzeba czymś błysnąć a skoki spadochronowe są zawsze efektowne...

    odpowiedz na ten komentarz