Rocznica Jedwabnego? Nic. To może coś o Rzezi wołyńskiej? Też nic. Tusk milczy jak kamień. "Dokładnie tak było również rok temu"

2023-07-12 08:21:22(ost. akt: 2023-07-12 08:24:37)
Donald Tusk

Donald Tusk

Autor zdjęcia: Fratria

10 lipca obchodzona była 82. rocznica mordu Żydów w Jedwabnem. Dzisiaj obchodzimy 80. rocznicę tzw. krwawej niedzieli - apogeum ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na Polakach. Czy Donald Tusk wypowiedział się czy napisał cokolwiek w związku z którąś z tych rocznic? Nic!
Na milczenie Tuska zwróciła uwagę publicystka Estera Flieger.

Podobnie jak w zeszłym roku: na koncie Donalda Tuska nie ma ani jednego wpisu o rocznicy Jedwabnego (wczoraj), ani żadnego wpisu o Wołyniu - dziś czy w ostatnich dniach. Tak, dokładnie tak było również rok temu

— napisała na Twitterze dziennikarka.

Na wpis Flieger odpowiedzieli internauci.

"Bo fajnopolaków z wielkich miast takie tematy nie interesują, oni są zbyt światowi i nowocześni na to. To nie jego target. O wojnie na Ukrainie tez PDT bardzo niewiele mówi, może nawet w ogóle, te tematy są niepotrzebne wyborczo i politycznie :)"

"Donald Tusk już w latach 2007-2015 dowiódł, że traktuje politykę historyczną marginalnie i jest w tym konsekwentny aż do dzisiaj"

"Tusk poza spotkaniami o charakterze czysto partyjnym (wiece, wyjazdowe posiedzenia klubu) nie ma absolutnie żadnej aktywności, nie robi nic, a jego wpisy ograniczają się w zasadzie do marnej jakości przytyków w stronę PiS".

Tekst ukazał się na portalu wpolityce.pl