Ścieżka rowerowa na trasie Biskupiec-Szczytno jest już otwarta

2023-07-11 08:34:46(ost. akt: 2023-07-12 09:39:00)

Autor zdjęcia: Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie

Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki otworzył ścieżkę rowerową Biskupiec-Szczytno. Trasa liczy ponad 40 kilometrów i oferuje wiele atrakcji, takich jak miejsca postojowe, punkty widokowe oraz stacje naprawcze dla rowerów.
Biskupiecka część trasy rozpoczyna się w okolicach jeziora Kraksy.

Cała trasa rowerowa została wytyczona w miejscu zlikwidowanej w 1994 roku linii kolejowej, która łączyła Biskupiec i Szczytno. Torowisko zostało zastąpione ścieżką o nawierzchni z masy bitumicznej, a dawne wiadukty zostały wyremontowane. Wzdłuż trasy znajdują się budynki dawnych stacyjek kolejowych, takich jak Kobułty, Rudziska, Ochódno i Nowe Kiejkuty.

Fot. Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie

Ścieżka rowerowa przebiega przez malownicze tereny krajobrazowe i przyrodnicze, m.in. przy Łąkach Dymerskich, które są uważane za największe w Europie zlotowisko żurawi. Jest to kolejna atrakcja turystyczna dla rowerzystów w regionie, po otwarciu 300-kilometrowej Mazurskiej Pętli Rowerowej wokół Wielkich Jezior Mazurskich na początku czerwca. Mazurska Pętla Rowerowa łączy się również z autostradą rowerową Green Velo.

Wojewoda Artur Chojecki wyraził nadzieję, że ścieżka rowerowa Biskupiec-Szczytno stanie się kolejną turystyczną wizytówką regionu.

Fot. Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie

— W połączeniu z innymi ścieżkami rowerowymi, stanowi doskonałą okazję do wypoczynku i aktywnego spędzania czasu w zdrowym sportowym klimacie —powiedział wojewoda.