Pożar kamienicy w centrum Olsztyna. Na miejscu działają cztery zastępy straży pożarnej [ZDJĘCIA]

2023-07-07 19:33:48(ost. akt: 2023-07-07 19:55:57)
Do pożaru doszło kilkanaście metrów od olsztyńskiego magistratu

Do pożaru doszło kilkanaście metrów od olsztyńskiego magistratu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Do pożaru kamienicy przy ul. Ratuszowej doszło dziś (piątek 7 lipca) wieczorem. Z ogniem walczyły cztery zastępy straży pożarnej.
Pożar pojawił się w opuszczonej kamienicy przy ul. Ratuszowej 10, która od lat stała pusta. Mimo tego, że okna były już dawno zamurowane, to do obiektu dało się wejść.

— Na miejscu akcje prowadziły cztery zastępy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie — przekazuje nam st. kpt. Kamil Kulas z KM PSP w Olsztynie — Źródło pożaru zostało zlokalizowane i ugaszone. Obiekt został przeszukany, nie stwierdziliśmy obecności ludzi. Obecnie trwa wietrzenie budynku — relacjonuje st. kpt. Kulas.

Jak udało nam się ustalić zapaliły się znajdujące się w kamienicy śmieci, najprawdopodobniej zostawione przez nieproszonych gości. Budynek ma dwie kondygnacje, jednak ogień pojawił się tylko na pierwszej i dzięki szybkiej reakcji strażaków z Olsztyna nie rozprzestrzenił się po reszcie budynku.


Karol Grosz


W weekendowym (7-9 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Czy powinniśmy się bać Kalingraderów?
Po rozwiązaniu zbuntowanych oddziałów Grupy Wagnera wielu z nich znalazło azyl na Białorusi. Być może są też w obwodzie królewieckim, co rodzi obawy o bezpieczeństwo naszego regionu. Pytamy o to naszych parlamentarzystów.

Banki: duże zainteresowanie klientów „Bezpiecznym kredytem”
Banki, które od poniedziałku oferują „Bezpieczny kredyt”, informują, że cieszy się on dużym zainteresowaniem klientów. Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) przekazał, że umowy w zakresie nowego kredytu ze wsparciem państwa podpisało z nim sześć banków.

W Olsztynie rozpoczęło działanie Okno Życia przy ulicy Kromera 5.Olsztyn ma nowe Okno Życia
Przez ostatnie 14 lat działało okno na ulicy Wyszyńskiego przy parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka. Teraz zastąpiło je okno, które zostało uroczyście otwarte przy ulicy Kromera 5 w budynku, w którym mieści się Stacjonarne Hospicjum Caritas dla Dzieci.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl


Fot. Zbigniew Woźniak