PKO BP: duże zainteresowanie "bezpiecznym kredytem"; 8 lipca czynne wszystkie oddziały banku

2023-07-07 10:38:56(ost. akt: 2023-07-07 10:42:03)

Autor zdjęcia: Pixabay

W sobotę, 8 lipca, wszystkie oddziały PKO BP będą otwarte w godzinach 10-14; ma to związek z dużym zainteresowaniem programem "bezpieczny kredyt" - podał w czwartek bank. Poinformował, że przez trzy dni przedstawił ponad 13 tys. ofert kredytu klientom.
Od 3 lipca klienci zainteresowani skorzystaniem z rządowego programu "Bezpieczny kredyt 2 proc." mogą składać wnioski o kredyt hipoteczny w ponad 500 oddziałach PKO BP prowadzących obsługę hipoteczną i 94 agencjach banku.

Bank poinformował, że w związku z dużym zainteresowaniem programem otworzy swoje oddziały w najbliższą sobotę w godzinach 10-14. Wnioski o kredyt będzie można składać w ponad 500 oddziałach z obsługą hipoteczną. W pozostałych placówkach doradcy przekażą klientom informacje o warunkach programu oraz umówią ich na spotkanie do odpowiedniego oddziału.

Jak podkreślono, praca doradców PKO Banku Polskiego w sobotę to efekt dużego zainteresowania produktem - w ciągu pierwszych trzech dni od wprowadzenia kredytu do oferty doradcy i agenci PKO BP oraz pośrednicy współpracujący z bankiem wystawili ponad 13 tys. ofert.

"Spodziewaliśmy się, że liczba klientów, którzy będą odwiedzać nasze placówki będzie rosła, dlatego zaplanowaliśmy dodatkowe działania, aby sprostać oczekiwaniom klientów, którzy chcą skorzystać z programu. Jako największy bank w Polsce chcemy dać wszystkim zainteresowanym rządowym programem +Pierwsze Mieszkanie+ możliwość skorzystania z oferty w dogodnym terminie. W związku z tym w najbliższą sobotę oddziały PKO Banku Polskiego będą otwarte w godzinach 10-14. Zapraszamy tych wszystkich, którzy nie mogli odwiedzić placówki w dni robocze. Zachęcamy również do umawiania się przez formularz kontaktowy oraz serwis transakcyjny iPKO" – zaznaczyła dyrektor Pionu Sprzedaży Detalicznej w PKO Banku Polskim Katarzyna Dziwulska, cytowana w komunikacie.

Listę placówek PKO BP obsługujących kredyty hipoteczne można znaleźć na stronie: https://www.pkobp.pl/poi/?clients=1,2,3.

Jak przypomniano, przez 10 lat raty kredytu będą pomniejszane o dopłaty z Rządowego Funduszu Mieszkaniowego. Z rozwiązania mogą skorzystać osoby, które nie miały dotąd mieszkania lub domu oraz nie ukończyły 45 lat – w przypadku pary warunek wieku musi spełniać jeden z kredytobiorców.

Przepisy wprowadzające „bezpieczny kredyt" weszły w życie 1 lipca. Kwota kredytu nie będzie mogła przekroczyć 500 tys. zł albo - jeśli kredytobiorca prowadzi gospodarstwo domowe wspólnie z małżonkiem lub ma co najmniej jedno dziecko - 600 tys. zł. Wkład własny nie będzie mógł być wyższy niż 200 tys. zł. W przypadku braku wkładu własnego lub niepełnego wkładu będzie można skorzystać z gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego.

W okresie stosowania dopłat do rat oprocentowanie kredytu wyniesie dla kredytobiorcy 2 proc. powiększone o marżę, prowizję i inne opłaty bankowe.

Kredyty mogą być udzielane przez banki, które zawrą umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i wprowadzą produkt do swojej oferty. Obecnie jest to sześć banków: Alior, Pekao, PKO BP, BPS, SGB-Bank i VeloBank.(PAP)