Iwona Arent zawiesza działalność polityczną. Posłanka z Olsztyna wydała oświadczenie

2023-07-06 23:10:30(ost. akt: 2023-07-07 12:41:35)

Autor zdjęcia: gotv

Posłanka Iwona Arent (PiS) z Olsztyna ogłosiła zawieszenie swojej aktywności politycznej ze względu na "sytuację rodzinną". Prokurator przedstawił jej synowi zarzut popełnienia przestępstwa pobicia byłej partnerki.
Posłanka Iwona Arent wydała oświadczenie, w którym informuje o zawieszeniu swojej działalności politycznej.

Informuję, że w związku z sytuacją rodzinną zdecydowałam o zawieszeniu mojej aktywności politycznej. Poświęcenie trudnym sprawom rodzinnym uniemożliwia mi prowadzenie działań społecznych i wymaga ode mnie skupienia się wyłącznie na roli matki.

Jestem wstrząśnięta ostatnimi informacjami medialnymi. Wymagają one pełnego wyjaśnienia i w żaden sposób nie mogą być usprawiedliwione Absolutnie żadna forma fizycznej i psychicznej przemocy nie powinna mieć miejsca w stosunku do nikogo szczególnie kobiety

Naturalnym odruchem każdej matki jest obrona swojego dziecka. Nie mogę jednak pozwolić, by emocje wzięły górę nad faktami Niepotrzebnie spekulowałam na temat przebiegu zdarzenia, nie znając jego okoliczności, tym samym wprowadzając opinię publiczną w błąd. Nawet matczyna troska tego nie tłumaczy. Za to przepraszam

Jednocześnie, jako kobieta i matka proszę o powstrzymanie się od używania tych dramatycznych zdarzeń w sporze politycznym.
— napisała na swoim Twitterze Iwona Arent

Cała sytuacja ma związek z doniesieniami medialnymi na temat syna posłanki, który miał bić kobietę i szarpać ją za włosy. Początkowo posłanka z Olsztyna przyznawała, że jej syn "ze złości szarpnął ją za włosy i opluł", jednak Super Express kilka godzin później opublikował film, na którym widać brutalne pobicie kobiety przez Michała A. Prawdopodobnie był to czynnik, który przeważył o decyzji parlamentarzystki z Olsztyna.