41-letnia mieszkanka Olsztyna zaufała nie temu co trzeba. Straciła 7 tys. złotych

2023-07-07 07:04:51(ost. akt: 2023-07-06 15:53:19)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: freepik

41-letnia mieszkanka Olsztyna po kontakcie telefonicznym z osobą podającą się za pracownika banku straciła 7 tysięcy złotych. Policja apeluje o zachowanie ostrożności w przypadku telefonów z informacją o próbie wyłudzenia kredytu, poleceniem wypłaty gotówki lub wykonania przelewu czy zmiany limitu wypłat.
W poniedziałek (3 lipca) do jednej z mieszkanek Olsztyna zadzwonił mężczyzna, który podawał się za pracownika placówki bankowej. Poinformował kobietę, że na jej koncie zarejestrowano próbę wyłudzenia kredytu w wysokości 15 tys. złotych.

Pokrzywdzona stanowczo zaprzeczyła, aby zleciła realizację takiej transakcji. Na prośbę rozmówcy podała numer swojego telefonu w celu rzekomego przekazania go policji, po czym rozmowa telefoniczna została przerwana.

41-latka próbowała zadzwonić na infolinię swojego banku, jednak w tym samym czasie mężczyzna podający się za pracownika banku skontaktował się z nią ponownie, informując o konieczności pobrania aplikacji i podania w niej danych m.in. dotyczących środków zgromadzonych na koncie w celu wycofania wniosku kredytowego. Polecił również, żeby zwiększyć limit wypłat z konta.

Mieszkanka Olsztyna postępowała zgodnie z przekazanymi instrukcjami. Rozmówca polecił wypłacenie gotówki za pomocą kodów BLIK, zapewniając że jest to jedyny sposób zabezpieczenia środków na koncie. Po dokonaniu ostatniej transakcji mężczyzna się rozłączył. Kobieta kontaktując się z infolinią swojego banku, zrozumiała, że padła ofiarą oszustwa.

41-latka straciła 7 tysięcy złotych. O sprawie powiadomiła policję.


W czwartkowym (6 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Praca w sklepie wędkarskim to dla pana Sebastiana połączenie zawodu z pasją. Bardzo chwali sobie tę formułę.Z wędkarstwem jest jak z kobietą
Pierwszy kontakt z rybami miałem dzięki ojcu, który mnie na nie zabrał. Od tego się zaczęło — wspomina początki miłości do wędkarstwa Sebastian Zuchowicz. Teraz sam jest dumnym ojcem i oferuje innym dzieciom możliwość gładkiego wejścia w świat wędki i haczyka. Ale…

Sokół wycofał się z III ligi! Ostródzianie zagrają w… okręgówce
Sokół Ostróda ze względów finansowych zrezygnował z występów w III lidze. W nowym sezonie będzie grał w klasie okręgowej. Skorzystały na tym Concordia Elbląg i Olimpia Olsztynek, które utrzymały się – odpowiednio – w III i IV lidze.

Wiadukt 4Nad torami nie da się przelecieć
Warszawa ma Wisłę, która dzieli ją na dwie części, podobnie jak Toruń. Przepływająca przez Olsztyn Łyna nie jest taką przeszkodą drogową, jak przecinające miasto tory kolejowe. Obecnie da się je przejechać tylko w dwóch miejscach.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl