W Szpitalu Wojewódzkim w Olsztynie otwarto Oddział Chirurgii Plastycznej

2023-07-06 20:31:04(ost. akt: 2023-07-10 13:37:01)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

W Szpitalu Wojewódzkim w Olsztynie rozpoczął działalność Oddział Chirurgii Plastycznej. Kwalifikacje pacjentów do leczenia szpitalnego w trybie planowym prowadzone są przez lekarza specjalistę w poradni specjalistycznej.
— Oddział Chirurgii Plastycznej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie rozpoczął działalność z początkiem lipca tego roku i nadal się organizuje. Zabiegi jeszcze nie są wykonywane — wyjaśnił Przemysław Prais.

Natomiast kwalifikacje pacjentów do leczenia szpitalnego w trybie planowym już są prowadzone przez lekarza specjalistę w poradni specjalistycznej.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu
Fot. źródło: Pixabay
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

W Szpitalu Wojewódzkim na Oddziale Chirurgii Plastycznej możliwe będzie m.in. chirurgiczne leczenie deformacji porozszczepowych u dorosłych. W placówce prowadzona będzie kontynuacja chirurgicznego leczenia wad wrodzonych twarzy i twarzoczaszki u pacjentów, którzy skończyli 25 lat.

Chirurdzy będą prowadzić leczenie pourazowych, pooperacyjnych i wrodzonych deformacji nosa i twarzy oraz kompleksowe chirurgiczne leczenie nowotworów skóry - w szczególności twarzy, leczenie chirurgiczne łagodnych i złośliwych nowotworów skóry, wraz z rekonstrukcjami.

Fot. Pixabay

Przyjmowani będą pacjenci, u których konieczne będą rekonstrukcje tkanek miękkich po resekcjach, urazach i w chorobach zanikowych. Specjaliści będą kontynuować leczenie u pacjentów po leczeniu bariatrycznym: wykonywane będą operacje redukcyjne powłok ciała.

Zakres wykonywanych usług na Oddziale Chirurgii Plastycznej w Szpitalu Wojewódzkim w Olsztynie obejmuje również leczenie takich chorób piersi,jak gigantomastia, ginekomastia, zaburzenia i wady wrodzone, leczenie deformacji pourazowych i pooperacyjnych, leczenie rekonstrukcyjne i kontynuacja leczenia rekonstrukcyjnego piersi.

Wykonywane będą rekonstrukcje niedorozwiniętych małżowin usznych i pourazowych ubytków lub deformacji.

źródło: PAP/ Agnieszka Libudzka


W czwartkowym (6 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Praca w sklepie wędkarskim to dla pana Sebastiana połączenie zawodu z pasją. Bardzo chwali sobie tę formułę.Z wędkarstwem jest jak z kobietą
Pierwszy kontakt z rybami miałem dzięki ojcu, który mnie na nie zabrał. Od tego się zaczęło — wspomina początki miłości do wędkarstwa Sebastian Zuchowicz. Teraz sam jest dumnym ojcem i oferuje innym dzieciom możliwość gładkiego wejścia w świat wędki i haczyka. Ale…

Sokół wycofał się z III ligi! Ostródzianie zagrają w… okręgówce
Sokół Ostróda ze względów finansowych zrezygnował z występów w III lidze. W nowym sezonie będzie grał w klasie okręgowej. Skorzystały na tym Concordia Elbląg i Olimpia Olsztynek, które utrzymały się – odpowiednio – w III i IV lidze.

Wiadukt 4Nad torami nie da się przelecieć
Warszawa ma Wisłę, która dzieli ją na dwie części, podobnie jak Toruń. Przepływająca przez Olsztyn Łyna nie jest taką przeszkodą drogową, jak przecinające miasto tory kolejowe. Obecnie da się je przejechać tylko w dwóch miejscach.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl