Zmiana warty w Szpitalu Miejskim w Olsztynie. Marian Stempniak nie jest już dyrektorem

2023-07-03 20:40:44(ost. akt: 2023-07-03 15:33:45)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Marian Stempniak zakończył pracę na stanowisku dyrektora Szpitala Miejskiego w Olsztynie. Od początku lipca jego obowiązki przejął dotychczasowy zastępca ds. ekonomicznych - Rafał Laszczak.
Dotychczasowy dyrektor swoje obowiązki objął 1 marca poprzedniego roku. W tym czasie musiał zmierzyć się z szeregiem trudnych decyzji.

Szpital Miejski

Od początku lipca zadania poprzedniego dyrektora przejął dotychczasowy zastępca ds. ekonomicznych - Rafał Laszczak.


Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia komisja konkursowa zostanie powołana w ciągu dwóch miesięcy od dnia zwolnienia stanowiska, podczas sierpniowej sesji Rady Miasta. To oznacza, że konkurs na nowego dyrektora lub dyrektorkę zostanie przeprowadzony we wrześniu.


W poniedziałkowym (3 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Chcą podwyżek, myślą o strajku
Czy grozi nam to, że po buspasach będzie hulał tylko wiatr? Pracownicy MPK Olsztyn walczą o podwyżki. Jeśli nie dojdzie do porozumienia, autobusy i tramwaje mogą stanąć.

Nowy stadion wizytówką miasta
W minionym tygodniu blisko dwa tysiące osób przybyło na otwarcie nowego stadionu miejskiego w Braniewie — obiektu wielofunkcyjnego im. Czesława Staszczyńskiego, który przez kilka dekad był trenerem oraz wychowawcą wielu znakomitych zawodników w KS Zatoka.

Cięli drzewa, nie zważając na pisklęta
Piły poszły w ruch. W Dobrym Mieście deweloper rozpoczął wycinkę kilkunastu drzew. Zniszczył siedliska ptaków, które miały już pisklęta. Wiele z nich nie przeżyło. Sprawą zajęła się już policja.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl