20-latek z Olsztyna lubił łowić fanty z olsztyńskich piwnic

2023-07-03 08:00:00(ost. akt: 2023-06-30 15:28:28)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: policja

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili kto stoi za włamaniami do piwnic w jednym z bloków na terenie miasta. Policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca stolicy Warmii i Mazur. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.
W środę (28 czerwca) Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością p-ko Mieniu KMP Olsztyn zatrzymali 20-letniego mieszkańca Olsztyna podejrzanego o włamania do piwnic w jednym z bloków na terenie Olsztyna.

Do tych zdarzeń doszło w maju 2023 roku. Policjanci analizując ślady i dowody zebrane w toku postępowania, zdobyli informacje wskazujące na konkretną osobę, która mogła mieć z nimi związek. Tak wpadli na trop 20-letniego mieszkańca Olsztyna.

zdjęcie ilustracyjne

Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Policyjne dochodzenie wykazało, że to właśnie zatrzymany przez funkcjonariuszy mężczyzna usiłował i dokonał jednego włamania do kilku piwnic na terenie Olsztyna. Z jednej z nich zabrał rower i wędki o wartości ponad 2 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali te rzeczy i zwrócili prawowitemu właścicielowi.

20-latek usłyszał 7 zarzutów usiłowania i 1 zarzut kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


W weekendowym (30 czerwca-2 lipca ) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

TAK dla muru na granicy. NIE dla bezprawnych uchodźców
Wszyscy wiemy o tym, że jeżeli nie zapewnimy sobie podstawowego poczucia bezpieczeństwa, nasze funkcjonowanie stanie się trudne. W tym celu zwołano konferencję dotycząca muru, który stanął na granicy polsko-białoruskiej.

Idzie nowe pokolenie
W Rybakach niedaleko Olsztyna od poniedziałku trwa Letnia Akademia Schumana. To wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnęło kilkuset młodych osób z całej Polski. Wczoraj uczestnicy zlotu obchodzili 137. Rocznicę Urodzin Czcigodnego Sługi Roberta Schumana. Dzisiaj przemaszerują ulicami Olsztyna.

Nikola GrbićDo Gdańska przez Filipiny
Wczoraj (29 czerwca) męska reprezentacja Polski odleciała do Pasay na Filipinach na ostatni turniej fazy zasadniczej Ligi Narodów. Trener Nikola Grbic dokonał w składzie kilku zmian, m.in. nie ma przyjmujących Tomasza Fornala i Artura Szalpuka.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl