20-letnia mieszkanka Olsztyna została ofiarą fałszywego sprzedawcy biletów

2023-06-30 16:08:18(ost. akt: 2023-06-30 15:17:37)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: freepik

O tym, że okazja czyni złodzieja przekonała się 20-latka. Kobieta kupiła oferowane za pośrednictwem portalu społecznościowego bilety na wydarzenie muzyczne. Pomimo wpłaty uzgodnionej kwoty, kobieta nie otrzymała biletów.
W środę (28 czerwca) 20-letnia mieszkanka Olsztyna chciała kupić bilety na jedną z imprez muzycznych.

Jednak nie mogła nabyć biletów na oficjalnej stronie, spróbowała swoich sił na jednym z portali społecznościowych. Tam udało jej się znaleźć ogłoszenie o sprzedaży dwóch biletów na koncert. Jeszcze tego samego dnia otrzymała wiadomość od sprzedawcy.

zdjęcie ilustracyjne

Po krótkiej rozmowie za pomocą jednego z komunikatorów ustaliła z oferentem, że wpłaci za pomocą kodu BLIK połowę kwoty za bilety – 300 złotych, a następną transzę po ich otrzymaniu. Po dokonaniu transakcji kontakt ze sprzedającym urwał się. Kobieta wtedy zrozumiała, że padła ofiarą oszustwa i powiadomiła o sprawie policję.

Policja przypomina:
— jeśli robi się zakupy przez portale społecznościowe, należy sprawdzić profil osoby, która się z nami kontaktuje, lepiej unikać transakcji z osobami, których profile założono w ostatnim czasie, możliwie po to, aby wykorzystane zostały przez oszustów;
— z dużą ostrożnością należy podchodzić do sytuacji, gdzie oferowane są bilety w bardzo niskich, promocyjnych cenach. Nie dawać się zwieść, jeśli ktoś będzie twierdził, że chce odsprzedać tak korzystnie bilet;
— w każdym przypadku możliwości popełnienia przestępstwa lub wykroczenia powinno się poinformować o tym policję.


W weekendowym (30 czerwca-2 lipca ) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

TAK dla muru na granicy. NIE dla bezprawnych uchodźców
Wszyscy wiemy o tym, że jeżeli nie zapewnimy sobie podstawowego poczucia bezpieczeństwa, nasze funkcjonowanie stanie się trudne. W tym celu zwołano konferencję dotycząca muru, który stanął na granicy polsko-białoruskiej.

Idzie nowe pokolenie
W Rybakach niedaleko Olsztyna od poniedziałku trwa Letnia Akademia Schumana. To wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnęło kilkuset młodych osób z całej Polski. Wczoraj uczestnicy zlotu obchodzili 137. Rocznicę Urodzin Czcigodnego Sługi Roberta Schumana. Dzisiaj przemaszerują ulicami Olsztyna.

Nikola GrbićDo Gdańska przez Filipiny
Wczoraj (29 czerwca) męska reprezentacja Polski odleciała do Pasay na Filipinach na ostatni turniej fazy zasadniczej Ligi Narodów. Trener Nikola Grbic dokonał w składzie kilku zmian, m.in. nie ma przyjmujących Tomasza Fornala i Artura Szalpuka.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl