Na olsztyńskich Jarotach znika duży market spożywczy. Co powstanie w jego miejscu?

2023-06-29 16:45:52(ost. akt: 2023-06-30 09:37:12)
Market przy ul. Kanta zostanie zburzony

Market przy ul. Kanta zostanie zburzony

Autor zdjęcia: Google Maps

Popularny market na Jarotach znika z mapy Olsztyna. Deweloper, który jest właścicielem działki, ma już plan na zagospodarowanie tego terenu.
W budynku przy ul. Kanta od lat 90-tych funkcjonuje market. Kiedyś mieścił się tu Max Duet, potem Rast. Jeszcze później, w 2013 roku, zastąpił go Carrefour. Teraz czas na kolejne zmiany.

— Jesteśmy w trakcie prac projektowych nad budynkiem mieszkalnym przy ul. Kanta. Obecny, stary już budynek, w którym znajduje się sklep Carrefour, zostanie zburzony, a w jego miejsce powstanie nowoczesny budynek mieszkalny — mówi Anna Bocian, prezes zarządu Ippon Group. — Na parterze znajdzie się pawilon handlowo-usługowy, zaś na górnych piętrach wybudujemy kondygnacje mieszkalne. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji duży garaż podziemny z miejscami parkingowymi oraz wewnętrzny dziedziniec z placem zabaw i roślinnością.

I dodaje: — Jaroty to dzielnica chętnie wybierana przez mieszkańców Olsztyna. Mieszkają tutaj całe pokolenia rodzin. Niestety w centrum Jarot nie powstają już nowe budynki, w wyniku czego młode osoby są zmuszone szukać mieszkań w innej części Olsztyna. Blok przy ul. Kanta będzie dawał możliwość zamieszkania właśnie w tej lokalizacji, w nowoczesnym budownictwie. Dostępne będą lokale od jedno do czteropokojowych z balkonami i tarasami. Będzie więc to idealna alternatywa, szczególnie dla osób młodych, które szukają swojego pierwszego mieszkania.

To nie jedyna inwestycja firmy w tej części miasta. Deweloper pracuje także nad projektem osiedla przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Wilczyńskiego. Powstaną tutaj trzy budynki mieszkalne z 2-kondygnacyjnym garażem podziemnym. Osiedle będzie miało nazwę „Tempo”.

ar