Zgromadzenie w centrum Olsztyna - możliwe utrudnienia w ruchu

2023-06-30 07:10:00(ost. akt: 2023-06-29 15:15:18)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W piątek (30 czerwca) po południu Fundacja Myśli Schumana organizuje w Olsztynie zgromadzenie. Zaplanowany jest też przemarsz, który może wiązać się z utrudnieniami w ruchu.
Celem zgromadzenia ma być promocja wartości oraz osoby Roberta Schumana wśród mieszkańców Olsztyna. W wydarzeniu, które potrwa od ok. 16:30 do 19:00 ma wziąć udział kilkaset osób. Zaplanowany jest przemarsz al. Piłsudskiego, ul. Pieniężnego, Staszica do bazyliki św. Jakuba.

Wydarzenie może powodować utrudnienia w ruchu.We czwartkowym (29 czerwca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.
Wyspa Wielka Żuława na jeziorze Jeziorak widziana z lotu ptakaIlu turystów może spać w naszym regionie?
W Olsztynie przybywa łóżek dla turystów. Mamy rekord, jeszcze nigdy tak dobrze nie było. Inne miasta też rosną w siłę, powstają nowe hotele. Warmia i Mazury chłoną turystów jak gąbka. Ale ten rozwój może okazać się niebezpieczny…
Prezydent Piotr Grzymowicz z wotum zaufania i absolutorium Rady Miasta Olsztyna
Wczoraj (środa 28 czerwca) odbyła się najważniejsza sesja Rady Miasta w roku. To właśnie na niej radni Olsztyna rozliczali prezydenta Piotra Grzymowicza z wykonania zadań i budżetu miasta za ubiegły rok.
Mowy dworzec ma być gotowy w drugim półroczu tego rokuA kolejarze robią swoje
Choć zapadają wyroki sądowe, to budowa dworca kolejowego w Olsztynie, jak też modernizacja stacji, toczą się dalej. Ale jak już doczekamy ich szczęśliwego końca, to trzeba będzie uporządkować przestrzeń wkoło, a to może okazać się misją z gatunku tych niemożliwych.
Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl